PlayStation 5 İşlemci Modeli ve Fiyatı Paylaşıldı

PlayStation 5 İşlemci Modeli ve Fiyatı Paylaşıldı

Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 gücünü AMD Ryzen işlemcilerden alacak. Cihazın işlemcisi ve fiyatı hakkındaki detaylar haberimizde.

Sony’nin PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyun konsolları şu an piyasada halen güncel oyunlara sahip ve oldukça ön planldalar. Ancak şu bir gerçek ki, artık oyun tutkunları yeni PlayStation modelini görmek için sabırsızlanıyor. Konu hakkında sus pus olan Sony ise sızıntı haberler ve el altından paylaşılan bilgilerin önünü kesemiyor. Geçtiğimiz haftalarda Wired tarafından PlayStation 5 hakkında çeşitli bilgiler paylaşılmıştı. Bu bilgilerde Sony’nin AMD Ryzen işlemcileri ve AMD Navi grafik platformunu kullanacağı belirtilmişti. Şimdi ise konsolun işlemcisinin tam olarak hangi model olacağı ve fiyatı paylaşıldı.

PS5 gücünü AMD Ryzen işlemciden alacak

PlayStation 5 İşlemci Modeli ve Fiyatı Paylaşıldı

Tom’s Hardware tarafından yayımlanan habere göre Sony PlayStation 5’te AMD Ryzen 3600G işlemci olacak ve cihazın satış fiyatı 399$ olarak belirlenecek. Bu işlemci 7 nm teknolojisiyle üretilmiş 8 çekirdekli bir Zen 2 işlemci olarak nitelendirilebilir. İçerisinde güçlü bir grafik birimiyle gelecek olan işlemci, muhtemelen PlayStation 5’te akıcı performansla 4K oyun oynamamızı sağlayacak.

PlayStation 5’in ayrıca SSD depolama birimiyle piyasaya çıkması bekleniyor. Bu da artık oyunların bekleme sürelerinin çok ciddi oranda azalacağına işaret ediyor. Bunun dışında konsolun 4K değil 8K çözünürlükte oyun oynatacağı iddia ediliyor ama bu iddia bizlere pek inandırıcı gelmiyor. Yeni PlayStation modelini piyasada ne zaman göreceğiz bilemiyoruz ama bu haberler bizde şimdiden sabırsızlık yaratıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here