Pokemon GO popülaritesini hızla kaybediyor

2016 yılının yaz mevsimine damgasını vuran, tüm dünyada milyonlarca mobil cihaz kullanıcısı tarafından oynanan Pokemon GO artık düşüşte.

Niantic Inc. tarafından geliştirilen ve The Pokemon Company tarafından piyasaya sürülen Pokemon GO, bu yılın Temmuz ayında muhteşem bir çıkış yapmıştı. Geçmişten günümüze milyonlarca çocuğun hayal dünyasına renk katan Pokemon‘lar ilk kez Android ve iOS cihazlara gelmişti. Bu olayın yankıları da tabii ki çok büyük olmuştu. Uygulamanın Yeni Zelanda’da kullanıma sunulmasının hemen ardından milyonlarca mobil cihaz kullanıcısı resmi duyuruyu beklemeden oyunu oynamaya başlamıştı. Ancak araştırma sonuçlarından edinilen bilgilere göre oyunun bu görkemli yükselişi uzun sürmedi. Pokemon GO, piyasaya çıkışından sadece bir ay sonra hızlı bir düşüş trendine girdi.

pokemon-go-analiz

Axiom Capital Management tarafından aktarılan bilgilere göre oyunun günlük aktif oyuncu sayısı hızla azalıyor. Popülaritesinin zirvesinde 45 milyon kullanıcı barajını aşmayı başaran efsane oyun, milyonlarca kullanıcıyı kaybederek 30 milyon kullanıcı seviyesine düştü. Düşüş trendinin devam ettiğini gösteren grafik aslında çok da şaşırtıcı değil. Çünkü The Pokemon Company halen oyunun sürekli oynanabilir olmasını sağlayacak gelişmeleri kullanıcılara sunamadı. Pokemon GO’nun kısır döngü benzeri oynanışı, oyuncularla yeterli etkileşim sağlayamayan sığ oyun sistemi ve hack’lenmeye müsait GPS tabanlı yapısı mobil oyun tutkunlarını bu oyundan hızla uzaklaştırıyor.

Görünen o ki The Pokemon Company’nin Android ve iOS kullanıcılarının gönlünü almaya çalışması gerekecek. Bakalım bu efsane oyuna ilerleyen günlerde ne gibi güncellemeler yapılacak.

Cihaz.TV’yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.