Qualcomm ilk 5G modemi Snapdragon X50 5G’yi duyurdu

Qualcomm Snapdragon X50 5G modemini duyuran Qualcomm, sektörde ticari 5G modem yonga seti çözümünü duyuran ilk şirket oldu.

Qualcomm Snapdragon X50 5G modem, orijinal ürün üreticilerinin (OEM) yeni nesil mobil cihazlar geliştirmesini desteklemek ve operatörlerin ilk 5G testleri ve kurulumlarını yapmalarına yardımcı olmak amacıyla geliştirildi.

Hong Kong’da gerçekleştirilen 4G/5G zirvesinde paylaşılan diğer gelişmeler şu şekilde oldu:

Qualcomm, Telstra, Ericsson ve NETGEAR dünyanın ilk Gigabit Sınıf LTE mobil cihazını ve Gigabit-uyumlu ağını duyurdu.

Qualcomm; dünyanın ilk Gigabit Sınıf LTE mobil cihazı ve Gigabit Sınıf LTE ile uyumlu ağlar için Telstra, Ericsson ve NETGEAR ile işbirliği yaptı. İşbirliği sonucunda; son kullanıcıların 1Gbps indirme hızlarına kadar çıkmasını sağlayan dünyanın ilk Gigabit Sınıf LTE bağlantısını kullanan Qualcomm® Wi-Fi çözümleri ile birlikte Qualcomm® Snapdragon™ X16 LTE modemin kullanıldığı NETGEAR Mobil Router MR1100 ve Telstra’nın Ericsson’un desteği ile geliştirdiği yeni Gigabit Sınıf LTE ağı ortaya çıktı.

netgear-mobil-router-mr1100

Bu ürünlerin bir araya gelmesi ile sürükleyici sanal gerçeklik için yeni mobil uygulamalar ve deneyimler sunulabilecek, bulut depolama ve servislerine neredeyse anlık olarak erişim sağlanabilecek, multimedya içerikler inanılmaz hızlarda indirilebilecek.

Qualcomm nesnelerin interneti için güvenilir ve optimize edilmiş hücresel bağlantı sağlamak amacıyla geliştirdiği LTE Kategori M1/NB-1 modeminin geniş bir ekosistem tarafından kabul gördüğünü duyurdu.

Qualcomm endüstrinin önde gelen orijinal ürün üreticilerinin (OEM), Qualcomm’un nesnelerin interneti (IoT) uygulamaları için geliştirdiği MDM9206 LTE modemini temel alan tasarımlar yapacağını açıkladı. Piller ile çalışan sensörler gibi uygulamalar için global bağlantı çözümü olarak geliştirilen MDM9206 modem, IoT’a has özelliklere sahip olup şirketin önceki LTE nesillerine göre daha düşük güç tüketimi ve daha geniş bağlantı kapsamı sunuyor.

nesnelerin-interneti-iot

Qualcomm, Snapdragon 600 ve 400 serisi işlemcilerin yüksek performanslı ve hacimli akıllı telefonlar için arttırılmış deneyimler ve gelişmiş bağlantı sunan yeni üyelerini duyurdu.

Qualcomm, yüksek performanslı ve hacimli mobil cihazlar için arttırılmış deneyimler ve gelişmiş bağlantı sunmak amacıyla geliştirdiği üç yeni Qualcomm Snapdragon işlemcisini tanıttı. Yeni Snapdragon 653, Snapdragon 626 ve Snapdragon 427 işlemciler seleflerine kıyasla daha yüksek işlem performansı sunacak şekilde tasarlandı. Üç işlemci aynı zamanda Qualcomm® Quick Charge™ 3.0 teknolojisini destekliyor ve bu sayede geleneksel şarj yöntemlerine kıyasla 4 kat daha hızlı şarj imkanı sunuyor.

qualcomm-snapdragon-653

Qualcomm, yeni ve güçlü bağlantılı akıllı kameralarını desteklemek için derin öğrenme, Ultra HD ve üstün işlem gücünü kullanıyor.

Qualcomm, yeni nesil video ve görüntüleme cihazlarını desteklemek için teknoloji portföyünü genişletti. Qualcomm® Snapdragon™ bağlantılı kamera portföyü; derin öğrenme ve video analizleri, 4K HEVC video kodlama, Linux işletim sistemi desteği, 4G LTE, Wi-Fi®, Bluetooth® bağlantılarının da dahil olduğu geniş bağlantı seçenekleri ve donanım tabanlı güvenliği güçlendiren özellikleri içeren kapsamlı bir gelişmiş donanım ve yazılım paketinden oluşuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.