Qualcomm’un 4.5G LTE Advanced modemleri, Windows 10 mobil cihazlarda

Qualcomm LTE Advanced (4.5G) modemler, Windows 10 dizüstü bilgisayarlar, ikisi bir arada bilgisayarlar ve tabletlere yüksek hızlı internet sağlayacak

Qualcomm Technologies, LTE modem teknolojisindeki liderliğini genişleterek hem tüketiciler hem de kurumsal müşteriler için yeni nesil Windows 10 dizüstü bilgisayarlar ve tabletlere hızlı ve istikrarlı hücresel bağlantı sağlayacağını duyurdu. Gömülü Qualcomm® Snapdragon™ X12, X7 ve X5 LTE modemler, yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya sürülecek Windows 10 dizüstü bilgisayarlar, ikisi bir arada bilgisayarlar ve tabletlerde bir dizi bağlantılı kullanıcı deneyimini destekleyecek.

Microsoft Kurumsal Planlama Direktörü Chris Morrissey, konuyla ilgili şu görüşü paylaştı: “Windows 10 cihazlarına Qualcomm’un hızlı ve istikrarlı hücresel bağlantı desteği, mobil deneyimi daha da zenginleştirerek kullanıcılara web sayfalarını yükleme, video konferans yapma, daha hızlı ve çok daha kaliteli video izleme olanaklarını sunacak.  İki teknolojinin birleşimi, kurumsal müşterilerin Windows 10 PC’lerle üretkenlik ve verimliliğin yeni seviyesine ulaşmalarına da imkân verecek.”

Foxconn Kıdemli Başkan Yardımcısı Brand Cheng ise şunları söyledi: “LTE modern bağlantı teknolojisini kullanıcıların sahip olduğu beceri seviyesinin yepyeni bir noktasına taşıyor.  Bu teknolojinin sunduğu sonuçların seviyesi arttıkça, elimize geçen fırsatlar da gerçek anlamda sınırsız boyutta olacaktır.”

microsoft-surface-4-800-1

Sierra Wireless OEM Çözümlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Schieler, şu açıklamayı yaptı: “LTE Advanced teknolojisinin önemi hem tüketiciler hem de kurumlar nezdinde artıyor. Dünya çapında 80’den fazla ağ önemli ölçüde daha hızlı ağ bağlantısı sağlayan LTE Advanced’i destekleyecek şekilde yükseltildi. Snapdragon X7 LTE modem kullanarak, dünyanın en popüler işletim sisteminin en yeni versiyonunda LTE Advanced teknolojisini etkin hale getiriyoruz. Bunun faydalarını her geçen gün, dünyanın her yanındaki daha fazla insan hissetmeye devam edecek.”

Qualcomm Technologies, Inc. Ürün Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Direktör Fram Akiki’nin görüşü şöyle oldu: “Windows 10’un kullanımı olağanüstü bir hızla artarken, kullanıcıların üstün ve öncelikli mobil deneyimini talep ettiği de artık bir sır değil. Snapdragon LTE modem ailesi, BT yöneticilerine ve mobil çalışanlara  bulut tabanlı veriler, uygulamalar ve analitiğe yönelik bir dizi üretkenlik hizmeti de sağlıyor. Tümü hem güvenli hem de istikrarlı bir bağlantıyla gerçekleşiyor.”

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.