Razer Atheris Kablosuz Mouse İncelemesi (Video)

Razer Atheris Kablosuz Mouse İncelemesi yayında. Kompakt boyutlarda üst düzey performans sunan bir kablosuz mouse arıyorsanız bu videoyu kaçırmayın.

Razer Atheris Kablosuz Mouse İncelemesi sizlerle. Razer Atheris hem oyun hem de mobil üretkenlik odaklı kompakt bir kablosuz mouse. Bu mouse, adını Afrika’da yaşayan zehirli bir yılan’dan, çalı engereği olarak da bilinen Atheris yılanından alıyor. Razer’ın mouse’a bu ismi vermesinin sebebi, Atheris yılanının maksimum 78 santim uzunluğa ulaşabiliyor olması. Yani karşımızda küçük ve zehirli bir yılanın adını taşıyan, küçük ve yetenekli bir mouse var.

Razer Atheris Kutu İçeriği

Öncelikle ürünün kutusunda neler var onlara bakalım. Razer Atheris’in mat siyah kaplamalı karizmatik kutusunu açtığımızda, mouse’umuzun dışında iki adet  iki A pil Razer’dan teşekkür mesajı, kullanma kılavuzu ve iki adet Razer çıkartması çıkıyor. Kutudan çıkan piller Energizer markasının pilleriydi. Bunlar kullan at tipi piller olduğu için bittiklerinde şarjlı pil almanız daha mantıklı olacaktır. Çıkartmalar ise hoş bir detay olmuş. Razer genel olarak sevilen ve logo tasarımı beğenilen bir marka olduğu için bu çıkartmalar eminim ki birçok kullanıcının hoşuna gidecektir.

Razer Atheris Tasarım Detayları

Şimdi gelelim tasarım detaylarına. Razer Atheris son derece küçük ve şaşırtıcı derecede ağır bir kablosuz mouse. Gövdesi 66 gram olan bu mouse, iki pil takıldığında ortalama 115-120 gram ağırlığa ulaşıyor. Cihazın bu kadar ağır olmasının sebebi 2 adet AA pil ile çalışıyor olması. Eğer küçük ve ağır mouse kullanmaya sıcak bakıyorsanız Atheris çok hoşunuza gidecek. Ancak eliniz çok büyükse ya da ağır mouse kullanmayı sevmiyorsanız yaşayacağınız deneyimden pek hoşnut kalmayabilirsiniz. Kendi adıma konuşmam gerekirse, küçük elli biri olarak ben kompakt boyutlu ve ağır bir mouse kullanmaktan son derece memnun kaldım.

Razer Atheris’in üst yüzeyi pürüzlü plastik malzemeden üretilmiş. Tuşlara tıklarken bu malzemenin kalitesini hissedebiliyorsunuz. Arka kısımda parlak siyah Razer logosu hemen dikkat çekiyor. Gövde simetrik yapıda, yani hem sağ hem de sol elle rahatlıkla kullanılabilecek bir mouse karşımızda.

Bu üst yüzey kolayca çıkarılabiliyor. Razer logosunun altında bulunan minik çentiğe tırnağınızı takarak kapağı çıkarabiliyorsunuz. Güçlü bir mıknatıs yardımıyla gövdeye tutunan bu üst kapağı kaldırdığınızda pil yuvaları, Wireless USB dongle ve tuş anahtarları karşınıza çıkıyor. Mekanik sağ ve sol tuş anahtarlarına sahip olan bu mouse’un tıklama ömrü tam 20 milyon tık seviyesinde. Wireless Dongle ise mouse’u Bluetooth olarak değil 2,4 GHz bandı üzerinden kullanmak isteyenler için düşünülmüş.

Mouse’un kenarları girintili hatlara sahip silikon malzemeden üretildiği için tutuş hissi çok güzel. Mouse’u kullanırken elinizden kayıp gidecekmiş gibi hissetmiyorsunuz. Minik ve ağır bir mouse olmasına rağmen bu cihazla oyunlarda kıvrak hareketler sergileyebilirsiniz.

Razer Atheris’in scroll tekerleğini de çok beğendim. Tırtıklı silikon kaplamaya sahip olan tekerleğin kullanım keyfi çok yüksek. Tekerleğin üstüne bastırdığınızda hissettiğiniz klikleme de son derece doyurucu. Tekerlek tuşu ne çok sert ne de çok yumuşak, bence tam tadında bir hisse sahip.

Taban kısmına baktığımızdaysa geniş kaydırıcı pedler ve üç fonksiyonlu anahtar dikkat çekiyor. Mouse’un altındaki kaydırıcı pedler hem üst ve alt kısımda, hem de optik sensörün etrafında olmak üzere oldukça geniş bir alan kaplıyor. Orta kısımda da kaydırıcı ped olması çok güzel bir detay. Bu mouse iyi bir mouse ped’in üstünde yağ gibi akacaktır.

Alt kısımda göze çarpan anahtar ise hem mouse’u açıp kapatma işlevini, hem de Bluetooth ve 2,4 GHz sinyal bandı arasında geçiş yapabilmenizi sağlıyor. Normalde bu tarz mouse’larda ya Bluetooth ya da 2,4 GHz bağlantı seçeneklerini görürüz. Razer Atheris’te iki bağlantı seçeneğinin de bulunması kesinlikle bir artı puanı hak ediyor.

Tasarım açısından genel bir yorum yapacak olursam Razer Atheris benim elim ve kullanım zevkim için muhteşem bir mouse olmuş. Elden kaymayan, küçük boyutlu, karizmatik tasarımlı ve fonksiyonel bir kablosuz mouse arayanlar için Razer Atheris tasarım açısından tam puanı hak ediyor.

Teknik Özellikler ve Kullanım Deneyimi

Razer Atheris, 7200 DPI’a kadar tarama hızı sunan, optik sensörlü, hem Bluetooth hem de 2,4 GHz frekansta çalışabilen bir kablosuz mouse. Hem oyun oynamak hem de mobil üretkenlik için tasarlanmış olan bu mouse performans açısından orta seviye kablolu mouse’lara kafa tutabilecek kadar başarılı.

2,4 GHz kablosuz dongle ile kullandığım Razer Atheris, kullanım sürem boyunca beni hiç üzmedi. Oyunlarda yapacağınız hızlı hareketlerde bile tekleme yapmayan bu mouse, yüksek performanslı ve kompakt bir kablosuz mouse arayanlara hitap ediyor.

220 IPS yani saniyede 220 inç maksimum hıza ve 30 G’ye kadar maksimum akselerasyona sahip olan bu mouse, rekabetçi oyunlarda bile iş görecek kadar iyi bir tarama performansı sergiliyor. Gecikme konusunda 2,4 GHz sinyaliyle çalışan diğer mouse’lara kıyasla çok iyi olsa da, tabii ki Razer Atheris’ten kablolu mouse performansı beklememek gerekiyor. Kablosuz olan mouse’ların çok özel birkaç örneği dışında hepsinde minik bir gecikme hissedeceksiniz. Kendi klasmanı düşünüldüğünde Razer Atheris’in adaptif frekans teknolojisinin de yardımıyla en hızlı seçeneklerden biri olduğunu söyleyebilirim.

İki adet AA pil ile çalışan bu mouse, 350 saate kadar pil ömrü vaat ediyor. Bu da yaklaşık olarak 2 haftalık kesintisiz kullanım süresi demek. Şarjlı pil almanız uzun vadeli kullanım için iyi olacaktır. Ancak alkalin pil kullandığınız takdirde kullan at pil kullanırken çok da şikayetçi olacağınızı düşünmüyorum. 2 haftaya yakın kullanım süresi bence gayet yeterli.

Razer Atheris’i bir hafta boyunca hem gündelik işlerimde hem de fırsat buldukça oyun oynayarak deneyimledim. Benim kullanım sürem boyunca canımı sıkan hiçbir detay olmadı. Aslına bakarsanız bu mouse benim için üretilmiş gibi bir his oluşturdu. Küçük mouse tutkunu biri olarak ben bu mouse’u kullandığım süreden çok memnun kaldım.

Cihaz.TV Yorumu

Verdiğim tüm bilgilerin ardından konuyu toparlayacak olursam, hem kablosuz, hem kompakt hem de yüksek performanslı bir mouse arayışındaysanız Razer Atheris’e rahatlıkla şans verebilirsiniz.

Mouse’un kalite hissiyatı muazzam, kullanımı son derece keyifli, kompakt boyutları onu her yerde yanınızda taşımanızı kolaylaştırıyor. Kısacası bu mouse, bence kendi sınıfında kesinlikle öne çıkan seçeneklerden biri.

Razer Atheris’e 10 üzerinden 9 puan veriyorum. Bu mouse’u Cihaz.TV Başarılı Tasarım ve Cihaz.TV Tavsiye Eder Ödüllerine layık görüyorum. Bu incelemede aklıma gelen tüm detayları aktarmaya çalıştım ama ekstra sorularınız varsa lütfen yorum olarak paylaşın. Bu tarz videolardan anında haberdar olmak için de kanalıma abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın. Kendinize çok iyi bakın, görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.


🔥Fırsat ürünlerinden anında haberdar olmak için Telegram kanalıma gelin : https://t.me/cihaztv
🛰️İndirimlerden anında haberdar olmak için Discord’a gelin: https://discord.gg/SdZpt24
📲Cihaz.TV’yi Instagram’da takip edin: https://www.instagram.com/cihaztv/
🎙️Canlı Yayınlar için Twitch kanalımı takip edin: https://www.twitch.tv/cihaztv

💻Hepsiburada F/P Laptop Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4917dc56
🧊Hepsiburada F/P Laptop Soğutucu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4095417b
📱Hepsiburada F/P Cep Telefonu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/c15bc2f2
🔹Hepsiburada F/P Bluetooth Kulaklık Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/a196af9f
🎧Hepsiburada F/P Oyuncu Kulaklığı Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/5a89ab97
⌨️Hepsiburada F/P Oyuncu Klavye Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/d3bad42c
🖱️Hepsiburada F/P Oyuncu Mouse Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/ce9a647b
🖥️Hepsiburada F/P Monitör Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/9d2671a5
⚙️Hepsiburada F/P PC Donanım Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/b90354af

💻Amazon TR F/P Laptop ve Ürün Önerilerim: https://amzn.to/3QojBae
📱Amazon TR F/P Cep Telefonu ve Mobil Cihaz Önerilerim: https://amzn.to/3cRJguo
🖥️Amazon TR F/P PC Donanım Önerilerim: https://amzn.to/3RGYMrS
🎮En Uygun Fiyata Amazon’da : https://amzn.to/3xaqTrt

Saglamlisans.com üzerinden %5 indirimle lisans key almak isteyenler cihaztv5 kodunu kullanabilirler: https://www.saglamlisans.com/