Razer Daha Yeşil Bir Geleceğe Kendini Adıyor

#GoGreenWithRazer girişiminin bir parçası olarak Razer, hazırladığı 10 yıllık sürdürülebilirlik planını, oyuncu topluluğuyla birlikte harekete geçirmek için kolları sıvıyor.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası olan Razer™ (Hong Kong Stok Kodu: 1337), hazırladığı 10 yıllık çevre yol haritasına bugün geniş kapsamlı, uzun vadeli bir taahhüt verdiğini duyurdu. #GoGreenWithRazer başlığı altında oluşturulan program doğayı ve çevreyi korumaya yardımcı olarak; gelecek nesiller için daha temiz, daha yeşil bir dünya sağlamayı hedefliyor.

Yeni hedefler arasında; 2025 yılına kadar %100 yenilenebilir enerji kullanımı, tüm ürünlerin 2030 yılına kadar geri dönüşümle elde edilmiş veya geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmesi ve 2030 yılına kadar %100 karbon nötr olması yer alıyor. Bu hareketin bir parçası olarak, Razer aynı zamanda gençler, milenyum nesli ve Z kuşağından oluşan topluluğunu çeşitli çevreci girişimlerle fark yaratmak için canlandırmayı da hedefliyor. Bu bağlamda firma, topluluğuna geri dönüşümün değerini ve doğada bıraktığımız ayak izlerinin farkındalığını gösterecek.

Razer’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Sneki Snek maskotumuz tarafından yönetilen #GoGreenWithRazer kampanyamıza, Razer topluluğu delicesine tutkulu şekilde destek oldu” dedi. “Çevreyi nasıl etkilediğimize dair farkındalık inanılmaz derecede önemli. Bu nedenle Razer, çevre ve iklim değişiklikleriyle mücadeleye devam etmek için bir sürdürülebilirlik yol haritası planladı. Dünyayı, tüm vatandaşlarının oyun oynayabileceği ve yaşayabileceği daha iyi bir yer haline getirmeye kararlıyız. “

Yeşil Bir Organizasyon Oluşturmak

Marka büyüdükçe ve geliştikçe, Razer, sürdürülebilirlik planlarını şirket kültürüne ve çalışanların zihniyetine entegre etme fırsatlarını keşfedecek. Gezegen için bir koruma kültürü (culture of care) oluşturmak amacıyla Razer, Sera Gazı emisyonunu azaltmak, biyo-habitatları korumak ve %100 karbon nötr hale gelmek adına tüm ofislerinde tek kullanımlık plastik ürün kullanımını azaltarak, 2030 yılına kadar tamamen ortadan kaldırmayı taahhüt ediyor.

Karbon azaltma ve geri dönüşümün mümkün olmadığı durumlarda ise Razer ormancılık ve diğer çevre etkili projelerine yaptığı yatırımlarla doğadaki tadilata yardım etmeye devam edecek.

Bugün, Razer’ın Almanya’daki Hamburg Avrupa ofisi hali hazırda yenilenebilir enerji ile çalışıyor. Yakında Singapur’da açılacak Razer SEA HQ da aynı fonksiyonda işleyen bir yapı olacak. 2025 yılına kadar, tüm küresel ofisler %100 yenilenebilir enerji ile desteklenecek.

Razer’ın Yeşil Organizasyon (Razer’s Green Organization) girişimi hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.

Yeşil Ürünleri Yeniden Tasarlamak

Oyun çevre birimlerinde lider bir marka olarak donanım ürünleri, Razer’ın işinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Bu nedenle Razer, üretimin neden olduğu çevresel etkiyi azaltmayı hedefliyor.

Ürünlerini, ambalajlarını ve operasyonlarını gözden geçiren Razer, markanın 2025 yılına kadar tüm ürünlerinde geri dönüştürülebilir özelliğine sahip olmasını hedefliyor. Buna Razer ürünlerinin hem müşteriler hem de küresel distribütörler tarafından geri dönüştürülebilecek şekilde hazırlanması da dahildir. Öte yandan Razer, müşterilerini eski Razer çevre birimlerini ücretsiz geri dönüşüm için dünya çapındaki herhangi bir RazerStore‘a iade etmeye de teşvik ediyor.

Razer ayrıca küresel ofisleri ve teknik servis merkezlerinde ciddi bir atık imha prosedürü uygulamayı ve 2030 yılına kadar tüm ürünler için geri dönüştürülmüş veya geri dönüştürülebilir malzemeler kullanma sözü veriyor. Marka tarafından üretilen donanımlar için PCR plastikler kullanılarak çevre dostu tasarıma bağlı kalınacaktır. Sonrasında ise FSC sertifikalı, biyolojik olarak parçalanabilir ambalajlarla dağıtılacaktır.

Razer, en iyi endüstri standartlarına ve uygulamalarına bağlı kalmayı ve köklü sertifika kuruluşları aracılığıyla kamunun onayını sağlamayı amaçlamaktadır. Razer ayrıca; yerel ve uluslararası çevre, güvenlik ve sağlık düzenlemelerine uygun olarak e-atıkları da sorumlu bir şekilde imha etmeyi garanti ediyor.

Yeşil Topluluk Coşkusu

Razer, kapsayıcılık ve dayanışma ile karakterize edilmiş olan bir ekosistemin parçası olmaktan gurur duyuyor. Oyun topluluğunda lider bir marka olan Razer, yaptığı ürün tekliflerinde sunduğu fırsatlar sayesinde dünya çapındaki oyuncuları markanın yeşil projesine katkı sağlamaları adına bir araya getirmek için nüfuzunu kullanma sözü veriyor.

Razer, topluluğu küresel yeşil harekete katkıda bulunmaya ve desteklemeye teşvik etmek için küresel çaptaki kurumsal sosyal sorumluluk odağı olarak #GoGreenWithRazer’ı benimseyecek – Razer’in son derece popüler sürdürülebilirlik maskotu Sneki Snek de bu desteğe öncülük edecek.

Razer’ın Conservation International ile olan ortaklığının başarısının ardından Razer yakın zamanda, Sneki Snek peluşları ve çevre dostu ürünlerin satışı yoluyla 1.000.000 ağacı kurtarma hedefi belirledi. Hayranların desteğini canlandırmak için Razer, her 250.000 ağaç dikiminde yeni bir Sneki Snek ürün parçasını duyuracak. Satılan her Sneki Snek ürünü 10 ağacı koruyacak ve 1 milyon ağacın kurtarılacağı devasa yeni hedefe katkıda bulunacak.

Conservation International, Razer ile birlikte, Kosta Rika, Ekvador, Surinam, Brezilya, Madagaskar ve Endonezya gibi dünyanın dört bir yanındaki düzinelerce ormanda bulunan ağaçların korunmasını da sağlıyor.

Bülten kaleme alındığı sırada, Razer hali hazırda yaklaşık 170.000 ağacı kurtardı. Daha fazla bilgi için lütfen Sneki Snek kampanya sayfasını ziyaret edin.

Daha Yeşil Bir Geleceğe Yatırımlar

Sürdürülebilirliği teşvik etme çabalarının bir parçası olarak Razer, çevre ve sürdürülebilirlik hakkında fikirleri olan her nesilden startup’ları destekleyecek ve bunlara yatırım yapacak. Razer, bu startup’ların büyümesini hızlandırmak ve topluluğu için daha iyi bir gelecek sağlamak adına Razer’ın kurumsal girişim kolu olan zVentures’i aktif hale getiriyor.

Razer ayrıca, bu startup’larla olan müşterek girişimlere destek vermek ve gelecek neslin çevresel ihtiyaçlarını karşılamak için kendi benzersiz donanım, yazılım ve hizmet ekosisteminden de yararlanmalarını sağlayacak.

Razer, herkesin oynayabileceği güvenli bir çevre ve dünya yaratmak için, #GoGreenWithRazer kampanyasını genişletmeye çalışarak daha da fazlasını başaramaya çalışacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen https://www.razer.com/go-green adresini ziyaret edin.  


🔥Fırsat ürünlerinden anında haberdar olmak için Telegram kanalıma gelin : https://t.me/cihaztv
🛰️İndirimlerden anında haberdar olmak için Discord’a gelin: https://discord.gg/SdZpt24
📲Cihaz.TV’yi Instagram’da takip edin: https://www.instagram.com/cihaztv/
🎙️Canlı Yayınlar için Twitch kanalımı takip edin: https://www.twitch.tv/cihaztv

💻Hepsiburada F/P Laptop Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4917dc56
🧊Hepsiburada F/P Laptop Soğutucu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/4095417b
📱Hepsiburada F/P Cep Telefonu Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/c15bc2f2
🔹Hepsiburada F/P Bluetooth Kulaklık Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/a196af9f
🎧Hepsiburada F/P Oyuncu Kulaklığı Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/5a89ab97
⌨️Hepsiburada F/P Oyuncu Klavye Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/d3bad42c
🖱️Hepsiburada F/P Oyuncu Mouse Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/ce9a647b
🖥️Hepsiburada F/P Monitör Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/9d2671a5
⚙️Hepsiburada F/P PC Donanım Önerilerim: https://app.hps.im/d7ct/b90354af

Saglamlisans.com üzerinden %5 indirimle lisans key almak isteyenler cihaztv5 kodunu kullanabilirler: https://www.saglamlisans.com/