Samsung 2017’de sadece bir tane amiral gemisi akıllı telefon üretecek

Samsung yıl içerisinde birden fazla amiral gemisi akıllı telefonla karşımıza çıkmaktaydı. Galaxy Note7 faciasının ardından bu gidişat değişebilir.

Piyasaya çok sayıda üst düzey akıllı telefon sunmasıyla kimilerinin ilgi odağı, kimilerininse eleştiri hedefi olan Samsung 2017 yılında bu gidişatı durdurabilir. Son yıllarda bir Galaxy S, bir Galaxy S edge, bir de Note serisi akıllı telefonu karşımıza çıkaran Samsung, Koreli haber kaynağı Newsis‘in iddialarına göre 2017 yılında sadece bir adet amiral gemisi akıllı telefon üretecek.

Bugüne kadar üretim tercihiyle birçok firmaya yön veren Samsung, bir büyük bir de küçük ekranlı amiral gemisi akıllı telefon üretimini Apple‘a bile bulaştırmayı başarmıştı. Note serisiyle büyük ekranlı akıllı telefon, ya da diğer bir deyişle Phablet kavramını yaygınlaştıran Güney Koreli teknoloji devi, iddialar doğruysa artık nicelikten çok niteliğe önem vermeye başlayacak.

Samsung Galaxy S8 amiral gemisi

Bu kararın neden alındığını sorguladığımızda cevabı bulmak için fazla düşünmemize gerek yok. Cevap, Galaxy Note7’nin pil sorunu olarak özetlenebilir. Yaşanan talihsiz üretim faciasının ardından firma, bu yaranın izlerini ortadan kaldırmak adına farklı bir stratejiye gidebilir.

Bakalım 2017 yılında firmadan nasıl bir amiral gemisi akıllı telefon göreceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here