Samsung Galaxy A5 2016 incelemesi (SM-A510F)

Ekranı ve malzeme kalitesi muhteşem bir orta seviye akıllı telefon arıyorsanız Samsung Galaxy A5 2016 incelemesi ile karşınızdayız.

2016 yılının Android telefonlarına göz attıysanız, Samsung‘un yenilenen A serisi akıllı telefonları hemen dikkatinizi çekmiştir. Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7 ve Galaxy A9 olmak üzere toplam dört farklı modelle kullanıcıların beğenisine sunulan 2016 model Galaxy A serisi akıllı telefonlar, yüksek malzeme kalitesi ve zengin renk doygunluğuna sahip AMOLED ekran gibi önemli avantajlarla öne çıkmıştı. Eğer siz de bu özelliklere sahip bir akıllı telefon arıyorsanız bu incelememize dikkat etmelisiniz. Cihaz.TV ekibi olarak, Samsung Galaxy A5 2016 incelemesi ile karşınızdayız.

galaxy-a-serisi-2016

Galaxy A5 2016 incelemesi – Tasarım Detayları

Öncelikle telefonun tasarım özelliklerinden biraz bahsedelim. Galaxy A5 2016, 155 gram ağırlığa ve 7.3mm kalınlığa sahip bir akıllı telefon. 5.2 inç ekranla gelen akıllı telefonun %72,5‘ini ekran oluşturuyor. Telefonun ekran-gövde oranı son derece başarılı.

Önü ve arkası 2.5D Corning Gorilla Glass 4 çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı camla korunan akıllı telefon etkileyici bir tasarıma sahip. Bu telefona dokunduğunuz anda malzeme kalitesine hayran kalıyorsunuz.

samsung-galaxy-a5-2016

Galaxy A5 2016’nın ön yüzünde bir adet parmak izi okuyuculu fiziksel tuş ve iki adet dokunmatik fonksiyon tuşu dikkat çekiyor. Fiziksel ana ekran tuşu birazcık sert ama uzun vadede kullanım için dayanıklı bir yapıda olduğunu belli ediyor.

Telefonun üst kısmında gürültü önleyici ikinci mikrofon, alt kısmında sırasıyla 3.5mm kulaklık girişi, micro USB yuvası, hoparlör ve mikrofon bulunuyor.

galaxy-a5-2016

Hoparlörün alt kısımda sağ yanda bulunması özellikle oyun oynarken işleri biraz zorlaştırabiliyor. Parmağınız hoparlörün üstüne geldiğinde sesleri duymakta zorlanıyorsunuz.

Galaxy A5 2016’nın sağ yanında güç tuşu ve nano SIM / microSD kart çekmecesi, sol yanında ses ayarlama tuşları bulunuyor. Telefonun dahili depolama alanını yeterli bulmazsanız 128GB’a kadar microSD kart takabiliyorsunuz. Eğer SIM kartınız standart ya da micro boyuttaysa nano SIM kart almanın vakti gelmiş demektir.

samsung-galaxy-a5-2016-inceleme

Telefonun arka kısmındaysa hafif dışarı çıkık yapıdaki arka kamera, LED flaş ve Samsung logosu dikkat çekiyor. Galaxy A5 2016’nın arka kamerasının dışarı çıkık yapıda olmasının sebebi bu kamerada OIS yani Optik Görüntü Sabitleme teknolojisinin bulunması. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi incelememizin Kamera Detayları bölümünde sizlere aktaracağız.

Tasarım açısından genel değerlendirme yapacak olursak, Galaxy A5 2016 Cihaz.TV Başarılı Tasarım ödülümüzü hak edecek kadar şık ve kaliteli bir akıllı telefon. Bu cihaz, dokunduğunuz anda kalitesini hissettiren metal ve cam karışımı gövdesiyle takdirimizi kazandı.

Sonraki Sayfa: Ekran Özellikleri (Tıklayın)