Samsung Galaxy A9 AnTuTu’da 73.500 puan aldı

Samsung Galaxy A9, Qualcomm Snapdragon 652 mobil çipset sayesinde AnTuTu’da son derece iddialı benchmark sonuçları alıyor

Akıllı telefonları test ederken, benchmark değerlerini bir kenara not ederiz. Yazılımsal testler, tek başlarına anlam ifade etmezler ve inceleme kriterlerimizde yalnızca referans amacıyla bulunurlar. Bununla birlikte bir cihazın maksimum potansiyeli hakkında bilgi edinmek istediğimizde ilk olarak benchmark değerlerine bakmayı alışkanlık edinmişizdir. Henüz satışa sunulmayan Samsung Galaxy A9‘un AnTuTu test değeri bu nedenle ilgi çekiyor.

Samsung Galaxy A9 geçtiğimiz hafta Çin'de resmi olarak duyuruldu.

Galaxy A9’un teknik özellikleri orta sınıfın en üst örnekleri arasında

Geçtiğimiz hafta Çin’de duyurulan büyük boy cihaz, iddialı teknik özellikleriyle orta sınıf Android’ler arasında ayrıcalıklı yere sahip. Android 6.0.1 Marshmallow’a yükseltileceği söylenen akıllı telefon, 6 inç Full HD Super AMOLED ekranıyla tam bir dev.

Cihazın kalbinde yer alan mobil işlemci, eskiden Snapdragon 620 ismi verilen ve Qualcomm’un gerekli gördüğü değişiklik sonrasında Snapdragon 652 olarak anılmaya başlanan 8 çekirdekli bir canavar. 64-bit mobil işlemcinin 8 CPU çekirdeği 1,8 GHz’e kadar varan frekansta çalışıyor. Adreno 510 GPU ile donatılan Galaxy A9, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ile donatılıyor.

samsung-galaxy-a9-teknik-ozellikler-antutu-sonucu

Galaxy A9 2014 model Android amiral gemilerini geçmeyi başarıyor

Ortaya çıkan 2016 model Android akıllı telefonun AnTuTu test sonucu, orta segmentten beklenmeyecek kadar yüksek. Çinlilerin paylaştığı görsellere bakılırsa ürün 73.592 AnTuTu puanı elde ediyor. Bu değer 2014 yılının “amiral gemisi” tabiriyle anılan üst düzey cihazlarından fazla. Orta sınıf Galaxy A9’un 2014 model Galaxy S5’i solladığını görünce, AnTuTu’nun sekiz çekirdekli işlemcilere kıyak geçtiğini düşünmeden edemiyoruz.

8 megapiksel selfie kamerası ve optik stabilizasyon teknolojili 13 megapiksel arka kamerasıyla mobil fotoğraf tutkunlarına yüksek çözünürlüklü manzaralar yakalama şansı sunan cihaz, 4000 mAh kapasiteli bataryaya sahip. Parmak izi okuyucuyusla PayPayl ve Samsung Pay ödeme sistemlerini destekleyen ürünün Türkiye’deki fiyatı ve çıkış tarihi henüz kesinleşmedi. Bu cihazı 2016 model Galaxy A serisinin lansmanında görmeyi umut ediyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.