Samsung Galaxy S7 Active teknik özellikler, fiyat, çıkış tarihi

Samsung Galaxy S7 Active, çirkin tasarımına karşın sıradışı dayanıklılık ve yüksek pil kapasitesi sunuyor

Samsung, ABDli cep telefonu operatörü AT&T için geliştirdiği “Active” akıllı telefonlara yeni birini daha ekledi. Galaxy S7 Active, S7’yi yeterince dayanıklı bulmayan kullanıcılara hitap ediyor. Şirketin amiral gemisi akıllı telefonu, cam gövde ve metal çerçeveyle süslenen estetik tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Galaxy S7 Active ise plastikle kaplı rugged gövdesiyle her an aksiyona hazır görünüyor.

Samsung Galaxy S7 Active rugged akıllı telefon, suya, toza, çarpmaya ve ısınmaya dayanıklı - CihazTV

Ürünün kalın plastik kasası, temel modelden daha kalın ve yüksek. Stadart sürüm 142,4 x 69,6 x 7,9 mm boyutlarındayken, Active 148,8 mm x 75 mm x 9,9 ölçüleriyle heybetli bir akıllı telefon. Cihaz 152 gram ağırlıktaki kardeşinden 33 gram daha ağır. Toplam ağırlığı 185 grama ulaşan akıllı telefon, suya ve toza dayanıklılıkta IP 68 seritikasına sahip. Bu sertifikaya ek olarak MIL-STD-810 askeri sınıf testleri de başarıyla geçen cihaz, darbeye ve ısınmaya karşı da dayanıklı.

Samsung Galaxy S7 Active teknik özellikler

Rugged akıllı telefonlar, dayanıklı gövdelerine karşın sade teknik özelliklerle donatılırlar. Galaxy S7 Active, amiral gemisi düzeyindeki teknik özellikleriyle diğer rugged cihazlardan ayrılıyor. Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemciyle donatılan cihaz, 4GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı ve microSD hafıza kartı desteği sunuyor. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemli akıllı telefon, 5,1 inç QHD Super AMOLED ekran içeriyor.

Samsung Galaxy S7 Active rugged akıllı telefon, suya, toza, çarpmaya ve ısınmaya dayanıklı - CihazTV

Samsung, ürünün dayanıklı gövdesine S7’nin gelişmiş dijital kameralarını sığdırmayı başarıyor. Cihaz 5 MP selfie kamerasına ve 12 MP arka kameraya sahip. Arka kamera modülü, optik görüntü sabileme ve 4K video yeteneklerine sahip.

Galaxy S7 Active pil kapasitesi, fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung Galaxy S7 Active, standart modelden 1000 mAh daha fazla pil kapasitesi sunuyor. 4000 mAh pil içeren ekstra dayanıklı amiral gemisi, hızlı şarj ve kablosuz şarj teknolojilerine sahip. Galaxy S7 Active ABD’de 10 Haziran’dan itibaren satışa çıkacak. Ürünün fiyatı 795 dolar olarak belirlendi. ABDli AT&T müşterileri cihaza 30 ay boyunca 26,5 dolar veya 24 ay boyunca 33,13 dolar ödeyerek sahip olacaklar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.