3 GB RAM’li Project Lucky, Galaxy S7 olabilir mi?

Samsung Project Lucky adı verilen cihazın Galaxy S7’nin ta kendisi olduğu söyleniyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy S serisinin tümüyle yenileneceğini müjdelemişti. Project Zero kod ismi çerçevesinde geliştirilen Galaxy S6 ve S6 edge, gerçekten de şimdiye dek hiçbir Galaxy Android’de görmediğimiz özellikler içeriyordu.

Bu özellikleri, 7000 serisi alüminyum alaşımlı gövde, Gorilla Glass 4 koruma camı, 3 GB LPDDR4 RAM, UFC 2.0 teknolojili dahili hafıza ve Exynos 7420 işlemci, 5 MP ön kamera ve 16 MP arka kamera şeklinde bir sıralamayla ifade edebiliriz. Galaxy S7’nin de, ufak tefek değişikliklerle kendisinden önceki neslin oluşturduğu başarı çizgisini devam ettireceği söyleniyor.

Samsung Project Lucky, Galaxy S7 ismiyle anılmayabillir

Samsung Project Lucky kod ismiyle Geekbench 3‘te test edilen Android akıllı telefonun, 2016 yılında S6 ve S6 edge’in yerine geçirilmesi planlanan Galaxy S7 olduğu iddia ediliyor. Bununla birlikte biz, Exynos 8890 işlemcili Project Lucky’nin Galaxy S7’den daha ekonomik bir model olabileceğini düşünüyoruz.

gsfd

Geekbench 3 tek çekirdek testinde 1532 puan elde eden Android 5.0 işletim sistemli akıllı telefon, çok çekirdekli aşamada 5400 puanı geçiyor ve yalnızca 3 GB RAM içeriyor.

Samsung, 2015 model S6 edge+ ve Galaxy Note 5 modelleriyle birlikte, 4 GB LPDDR4 RAM devrine adım atmıştı. Şirketin bir sonraki yıldız modelinin teknik özelliklerinde 3 GB RAM tercih etme ihtimali oldukça düşük görünüyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.