Samsung Odyssey VR, şirketin yeni sanal gerçeklik gözlüğü olabilir

Samsung Odyssey VR logolarını tescilledi, şirketin yeni sanal gerçeklik gözlüğü bu isimle karşımıza çıkarsa şaşırmayın - CihazTV

Samsung, Odyssey VR ismini tescillemek için kolları sıvadı, akıllı telefon gerektirmeyen kablosuz gözlük bu isimle karşımıza çıkabilir

Sanal gerçeklik akımı, oyun ve eğlenceyle ilgilenen tüm teknoloji şirketlerinin ilgisini çekiyor. Dünyanın en büyük teknoloji markaları, kullanıcıyı 360 derece sarmalayan içerik tecrübesi sunmanın yollarını arıyor. Bu uğurda geliştirilen aygıtların başında, kullanıcının görüş alanını tamamen kaplayan sanal gerçeklik gözlükleri geliyor. Oculus Rift’in ateşlediği VR devrimi, HTC Vive, Sony PlayStation VR ve Samsung Gear VR gibi cihazların da rekabete katılmasıyla devam ediyor. Bu rekabete yakında Samsung Odyssey VR da katılacak gibi görünüyor.

Gear VR, bir sonraki nesilde Odyssey VR ismiyle karşımıza çıkabilir.

Güney Koreli teknoloji üreticisi son olarak Odyssey VR ismini tescillemek için başvuruda bulundu. Sızdırılan logolara bakınca, tescillenmek istenen ismin sanal gerçeklikle alakalı olduğu anlaşılıyor.

Nisan’da düzenlenen Samsung Geliştirici Konferansı’ndaki resmi açıklama, hatırlamadan edemedik. Nisan ayında yapılan konferansta söz alan AR-GE yetkilisi Injong Rhee, kablosuz çalışan, özel çipset içeren ve bu sayede akıllı telefon gerektirmeyen sanal gerçeklik sistemleri planladıklarını açıklamıştı. Dolayısıyla Odyssey VR ismi şirketin planlarıyla örtüşüyor.

Samsung Odyssey VR tescil başvuruları - CihazTV

Samsung, sanal gerçeklik rekabetine mobil cepheden girdi ama işi akıllı telefon aksesuarlarıyla sınırlı bırakmaya hiç niyetli değil. Müstakil çipset içeren bir sistemin çıkacağı resmi ağızlardan açıklandığına göre Odyssey VR’ın gerçeklik payı yüksek görünüyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.