Samsung PRO Plus 128 GB microSD hafıza kartı tanıtıldı

Samsung Electronics, PRO Plus serisinin en yeni ürünü olan PRO Plus 128 GB microSD’yi tanıttı

Samsung PRO Plus 128 GB microSD, MLC-bazlı bir çözüm için varolan en yüksek kapasiteyi sunuyor. PRO Plus serisinin bu yeni ürünü, aksiyon kameraları, insansız hava araçları, birinci sınıf akıllı telefonlar ve DSLR‘lar kullanan müşteri tabanı için sorunsuz 4K kayıt ve oynatma ile yüksek hız ve depolama alanı sunuyor.

128 GB microSD bellek kartının gelişi ile Samsung, müşterilere tüm video, fotoğraf ve multimedya depolama ihtiyaçlarını karşılayacak en yüksek bellek seviyesini sağlıyor. PRO Plus 128 GB bellek çözümü, sırasıyla 95 MB/sn ve 90 MB/sn‘ye kadar çıkan okuma ve yazma hızlarını sunarken; UHS-I Hız Sınıfı 3 (U3) ve Sınıf 10’luk performans seviyelerine ulaşıyor.

samsung-pro-plus-128-gb-microsd-hafiza-karti-ozellikler-ve-cikis-tarihi-3

Samsung, bellek kartı sektöründeki iddiasını koruyor

Samsung Markalı Bellek Ürünlerinden Sorumlu Kıdemli Satış Müdürü Pınar Kaçar, değişen teknoloji kullanımlarıyla birlikte; bellek kartından beklentilerin de farklılaşmaya çalıştığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Aksiyon kameraları ve insansız hava araçları gibi gelişmiş teknolojilerin hızla hayatımıza girmesiyle birlikte tüketiciler artık bellek kartlarından daha fazlasını bekliyorlar. Özellikle 4K video kaydetme ve oynatma alanındaki artışa bağlı olarak; daha yüksek bellek depolama hacmi ve daha yüksek aktarım hızları için gittikçe artan bir ihtiyaç olduğunu gözlemliyoruz. PRO Plus 128 GB microSD’nin gelişiyle birlikte, Samsung’un günümüz tüketicilerinin hızla değişen ihtiyaçlarını karşılamak için sınıfının en iyisi bellek kartlarını üretip sunma konusundaki taahhüdümüzü yerine getiriyoruz. PRO Plus 128 GB microSD, aynı zamanda markalı bellek ürünlerindeki liderliğimizi de güçlendiriyor.”

2015’in başında duyurusu yapılan PRO Plus ailesinin en yeni üyesi olarak pazara sunulan PRO Plus 128 GB microSD; yeni gelişmekte olan ses ve görüntü alanındaki tüketici elektroniklerine özgü güvenlik, kapasite, performans ve çevre gerekliliklerini karşılamak üzere tasarlandı.

samsung-pro-plus-128-gb-microsd-hafiza-karti-ozellikler-ve-cikis-tarihi-2

Samsung PRO Plus 128 GB microSD hafıza kartının özellikleri

Profesyonel seviyede fotoğrafların depolanması ve aktarılması ile 4K UHD video kaydedilmesi ve oynatılması için gerekli teknoloji ile donatılan yeni PRO Plus 128 GB microSD sahip olduğu özellikleriyle; gelişmiş akıllı telefonlar ile tabletlerde kullanım için ideal. PRO Plus 128 GB microSD, aksiyon kameralarında bellek kartını değiştirmeye gerek kalmadan yaklaşık dört saatlik 4K UHD video veya 16 saat 20 dakikalık Full HD video kaydı yapabiliyor. Buna ek olarak, kullanıcı ayarlarına ve yapılandırmalarına bağlı olarak maksimum 10.940 fotoğraf ve 30.940 MP3 şarkı saklayabiliyor.

MicroSD yuvası olan tüm cihazlarla uyumlu olacak şekilde tasarlanan PRO Plus 128 GB microSD, suya (ICE 529IPX7), ısıya, X ışınlarına, mıknatısa ve darbelere karşı dayanıklılık ve koruma gibi yükseltilmiş Samsung 5 koruma özellikleri ile donatıldı.

Samsung PRO Plus 128 GB microSD bellek kartı Ocak 2016’da satışa sunulacak. Hafıza kartının fiyatı henüz ilan edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.