Seagate, 7mm kalınlıkta sabit diske 2TB sığdırdı

Sadece 7mm kalınlıktaki 2,5 inç sabit diske 2TB sığar mı? Seagate firması bunu başardığını duyurdu. İşte konu hakkındaki gelişmeler.

İş depolama alanına gelince insan “Bu kadarı bana yeterli” diyemiyor. Gelişen teknolojiyle veri boyutları büyüyor, oyunlar daha fazla yer kaplıyor, işletim sistemleri daha geniş ve daha hızlı depolama birimlerine ihtiyaç duyuyor. Yıllardır veri depolama birimi üretimi konusunda önde gelen firmalardan Seagate, bu ihtiyaçları karşılamanın en ince ve en hafif yollarından biriyle karşımızda. Sadece 7mm kalınlığa sahip yeni 2,5 inç sabit disklerinde 2TB veri depolanabildiğini duyuran firma, şimdilik bu ürünün adını sanını duyurmasa da teknoloji tutkunlarını heyecanlandırdı. Standart 2,5 inç sabit disklere göre %25 daha hafif olacağı belirtilen yeni Seagate 2,5 inç sabit diskler, üst düzey mekanik dizaynın gelişmiş yazılımla birleşimi sayesinde bu denli iddialı olacak. ,

Yüz binlerce şarkı, 26 saat 4K Ultra HD içerik depolanabiliyor

Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının sıkça yaşadığı “Yetersiz depolama alanı” problemine çok etkili bir çözüm sunmayı planlayan firma, 2TB‘a neler depolanabileceği hakkında da örneklerle fikir veriyor. Seagate, bu sabit disklere 500.000‘den fazla şarkı, 320.000‘den fazla yüksek kaliteli fotoğraf, 240 saat HD video ve 26 saat 4K Ultra HD içerik taşınabileceğinin altını çiziyor.

Şimdilik teknik detayları, fiyatları ve çıkış tarihi belirtilmeyen yeni Seagate 2,5 inç sabit diskleri merakla bekliyor olacağız. Gelişmeler için gözünüz Cihaz.TV’de olsun.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.