Snapchat için yeni arayüz sunuldu

Snapchat için arayüz güncellemesi ilk olarak İOS platformuna sunuldu. Android içinse biraz beklememiz gerekecek.

Snapchat uzun süredir beklenen arayüz güncellemesini bugün itibarıyla iOS kullanıcılarına sundu. Android tarafında ise şimdilik yeni arayüze sadece uygulamanın beta test topluluğu ulaşabiliyor.

Gezinmeyi ve yeni içeriklere ulaşmayı kolaylaştıran yeni Snapchat arayüzünün kilit özelliği yukarıya eklenen ve her ekranda görünen arama çubuğu. Aslında küçük gibi görünen bu özellik, uygulamanın genel kullanımına etki ediyor olması açısından oldukça önemli. Uygulama içerisinde nerede olursanız olun, yeni içerikleri veya arkadaşlarınızın mesajlarını aratabiliyorsunuz. Ayrıca bu arama çubuğu, yeni bir konuşma başlatmak istediğinizde çok daha az “kaydırma” hareketi yapacağınız anlamına geliyor.

Snapchat yeni arayüz

Bu bahsettiğimiz arama çubuğuna özel bazı hareketler de mevcut. Örneğin arama çubuğuna tıklayıp direkt olarak bir kişiyle konuşma başlatabilir ve profilin üzerine basıp bekleyerek o profilin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Bugünden itibaren iOS kullanıcılarının kullanımına sunulan yeni arayüz Android tarafında Google Play Store üzerinden uygulamanın Beta sürümüne kayıt olanlara da sunulmuş durumda. Ancak tüm kullanıcılarına yeni arayüzün yakın zamanda geleceğini söyleyebiliriz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here