Sony FE 50 mm F/2.8 makro objektif, 1:1 oranında yakınlaştırma sunuyor

Sony Full Frame 50mm F/2.8 (SEL50M28) makro objektif duyuruldu, özellikleri ve çıkış tarihi açıklandı

Sony ɑ E-mount fotoğraf makinesi sistemiyle uyumlu, yeni bir full frame objektif olan FE 50mm F/2.8 makro objektif (model SEL50M28) duyuruldu.

Günlük fotoğraf çekimleri için uygun olan bu çok yönlü 50mm makro objektif, F/2.8 maksimum diyafram açıklığıyla yüksek görüntü kalitesi ve bokeh sunuyor. Objektif ayrıca 1:1 makro yeteneği ile yakın çekim yapan fotoğrafçıların net sonuçlar elde etmesini sağlıyor. FE 50mm F/2.8, kullanıcıya odak modu düğmesi, odak aralığı sınırlayıcı ve odak sabitleme düğmesi gibi kapsamlı kontroller sunuyor. Objektif bu sayede geniş bir yelpazedeki kullanıcılar için kaliteli makro çekim deneyimi vaat ediyor.

Makro çekimlerin yanı sıra manzara ve portrelerde de iddialı olan SEL50M28, 0,16 metrelik minimum odaklama mesafesine sahip. Lensin 50 mm odak uzaklığı, daha uzun odak mesafesine sahip makro objektiflere kıyasla daha fazla arka plan yakalamayı sağlıyor. Sadece 236 gramlık ağırlığı ile hafif ve portatif olan objektif, kolaylıkla taşınabiliyor. Objektif aynı zamanda, toz ve neme de dayanıklı olması sayesinde, farklı hava koşullarında da kullanılabiliyor.

Çok Düşük Yayılmalı (ED) cama sahip olan yeni FE 50mm F/2.8 Makro objektif, yakın odaklamadaki eksenel renk sapmasını etkin şekilde telafi etmek için, tutarlı bir keskinliğe sahip yüksek kaliteli görüntüler yaratabiliyor. Dairesel diyafram açıklığı tasarımı, harika bokeh efektleri yaratırken objektifin optik ve mekanik yapısı ise parasoley olmadan da yansımayı ve gölgelenmeyi azaltıyor.

Yeni SEL50M28, Ekim 2016’dan itibaren temin edilebilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.