Tosbaa: Türkiye’de tasarlanır, Türkiye’de üretilir

tosbaa design store, hediyelik eşyadan kırtasiyeye, kişisel aksesuarlardan tekstil ürünlerine, ev ve mutfak eşyalarına kadar yaratıcı tasarım ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Türkiye’nin tanınmış tasarımcıları, sanatçıları ve gelecek vadeden genç yetenekleri tarafından yaratılan ürün tasarımları, çizimler ve desenlerden oluşan zengin bir arşive sahip olan tosbaa design store, desenin ürünle en uyumlu birlikteliğini esas alır. Tasarım ve işlevselliğin estetik ve mizah ile harmanlanmasıyla yaratılan sıra dışı ürünler üretir.

tosbaa design store, tasarımın snob, ulaşılmaz ve pahalı olan yaygın algısına rağmen uygun fiyat ve tasarım ürünü arasında iyi bir denge sağlar. Pazar rekabeti için büyük bir fedakârlık ve direnç gerektirmesine rağmen, tosbaa design store, tüm tasarım ve üretimini Türkiye’de gerçekleştirmeyi ilke edinir.

tosbaa ürünleri arasında deri defter, kupa (mug), kadın çanta, erkek çanta, el yapımı ürünler, fincan standı, matara, sürahi, deri cüzdan gibi onlarca farklı kategoriden ürünler var. Uygun fiyatlı olmasının yanında tosbaa ürünlerinin sempati toplamasının bir sebebi de tamamen Türkiye’de tasarlanıp Türkiye’de üretilmesi.

tosbaa-tisort-modelleri

Yaşamalık Tasarımlar

tosbaa bir tasarım dükkanı, bir işlevsel fikir ortamıdır. Fikrin içindeki cinliği arar, muzip bir edayla sarmalar ve kullanıcıların hizmetine sunar. tosbaa’nın cin fikri, bazen işlevde, bazen desende, bazen ürünün kendisinde; ama her zaman ve mutlaka tasarımında parıldar.

tosbaa, söyleyecek sözü olanların, hayatla ilişkisini ve varoluş biçimini giysi ya da aksesuarları ile yansıtmayı seven insanların markasıdır. tosbaa, orijinal ve işlevsel tasarımlara sahip ürünler, görsel tema ve desenler üretir, üretilene sahip çıkar, üretilemeyenin önünü açar.

tosbaa’da her ürün temelde bir desen taşıyıcıdır. Ancak tosbaa, bu desenleri işlevsel ve kullanım değeri yüksek, kaliteli ham maddeden üretilmiş ürünler üzerinde sergileyerek, desenin değerine işlevin gücünü ekler. tosbaa, doğa dostu olmaya özen gösterir. Organik, ekolojik ya da doğal hammaddelerden üretilmiş ürünler kullanmayı önemser. tosbaa, işlevsel tasarımlara sahip, doğa dostu ürünleri, erişilebilir fiyatlarla sunar. tosbaa, bedeniyle, doğayla ve kentle ilişkisini dinamik bir biçimde kuranların, aklındaki dünyayı gerçeğe taşıyan şehirlilerin markasıdır. tosbaa, ürünlerini cin fikirli ambalajlarda sunar. Kullanılan malzemelerin doğa dostu olmasına özen gösterir. tosbaa’nın ambalajları da aynı zamanda üründür.

tosbaa ürünlerini Türkiye’nin seçkin mağazalarında, www.tosbaa.com internet sitesinde ve Galata Kulesi’nin dibindeki tosbaa Galata mağazasında bulabilirsiniz.

tosbaa design store, 2013 yılında Simurg Turizm ve yatırım A.Ş tarafından İstanbul’da kurulan bir tasarım markasıdır.