Total War: WARHAMMER DirectX 12 desteğiyle geliyor

AMD, GCN mimarisi için düzenlenmiş DirectX 12 oyun listesini Total War: WARHAMMER ile genişleterek DirectX 12 dönemi lider pozisyonunu sağlamlaştırıyor.

GDC‘de duyurusu yapılan AMD ve Creative Assembly ortaklığı ilk meyvesini verdi. Çok yakında oyunculara sunulacak olan Total War: WARHAMMER, AMD’nin GCN mimarisi için uygun DirectX 12 destekli oyunlar arasına dahil oldu.

AMD mühendisleri Radeon GPU’larının en iyi DX 12 performansını vermesi için Creative Assembly ile çok yakın çalıştılar. Total War: WARHAMMER geliştirilirken motor optimizasyonu için serinin şimdiye kadar sunulan bütün oyunlarından daha fazla zaman harcandı. Bu sayede bilgisayarınızın kaynakları daha verimli kullanılırken geniş yelpazedeki sistem çözümlerinde daha yüksek FPS değerlerinin yakalanması amaçlandı.

amd-polaris-14nm-gpu

AMD Radeon kullanıcıları, Total War: WARHAMMER’da Async Compute (eşzamansız gölgelendirme) özelliklerinden faydalanabilecekler. Oyun ayrıca multi-GPU işlemleri için de optimize edildi.

Yarın, yani 24 Mayıs 2016 tarihinde piyasaya sürülecek olan oyunun DirectX 12 yamasının Haziran ayı içinde yayınlanması planlanıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+,YouTube ve Instagram‘da takip edin.