TP-LINK, Wi-Fi sinyal sorunu yaşayanlara 3 yeni çözüm sunuyor

TP-LINK’in yeni Powerline adaptörleri, elektrik hattını internet ağına dönüştürüyor, Wi-Fi sinyal sorununa çözüm getiriyor (Basın Bülteni)

TP-LINK, ev ve ofislerde kablosuz ağ (WiFi) sinyal sorununa kesin çözüm getiren powerline adaptör ailesini genişletiyor. Elektrik prizine takılarak kullanılan ve priz olan her yere interneti taşıyan üç yeni model powerline adaptör Türkiye’de…

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-LINK, özellikle Avrupa’da çok kullanılan powerline adaptör ailesini genişletiyor. Üç yeni modeli Türkiye’de satışa sunan şirket, bu ürünlerle WiFi ve kablolu sinyal sorununa basit bir şekilde kesin çözüm sağlıyor.

Kablo çekmeden evin/ofisin her yerine interneti en sağlıklı bir şekilde dağıtmaya yarayan powerline adaptörler, elektrik hattını internet ağına dönüştürmeyi sağlıyor. Elektrik prizi olan her noktaya interneti kablolu ya da kablosuz taşıyan bu ürünler, bu sayede WiFi sinyal sorununa da kesin çözüm oluşturuyor.

TP-LINK’in satışa sunduğu üç yeni powerline adaptör modeli ve özellikleri ise şöyle:

TP-LINK AV500 TL-WPA4230P KIT, elektrik tesisatınızı 500 Mbps hızında ağ bağlantısına dönüştürüyor, kablosuz olarak 300 Mbps veri aktarımı sağlıyor

TL-WPA4230P-KIT-tp-link

İki adaptörden oluşan TL-WPA4230P KIT, evin var olan elektrik kabloları üzerinden 500Mbps’ye kadar yüksek hızda bir ağ oluşturulmasını sağlıyor. Tüm powerline adaptörler gibi, adaptörlerden biri mevcut modeme bağlanıp o noktadaki elektrik prizine takılarak kullanılan ürün, başka bir yatırım, kablo çekme vb gerektirmeden priz olan her yere ikinci adaptör ile interneti taşıyor. İster kablolu ister kablosuz bağlantı seçeneği sunan ürün, üzerindeki ek priz girişi sayesinde kullanım rahatlığı da sunuyor.

Kablosuz bağlantı hızı 300Mbps’ye ulaşan TL-WPA4230P KIT, üzerindeki WiFi Clone tuşu sayesinde mevcut ağı ikinci adaptörün kullanıldığı tüm noktalarda klonlayarak WiFi’ı evin her noktasında en güçlü şekilde kullanmayı sağlıyor. 300 metreye kadar elektrik hattında sağlıklı kullanılabilen powerline adaptör kiti, bilgisayardan oyun konsollarına, IPTV set üstü cihazlarından yazıcı ve NAS çözümlerine kadar tüm cihazların hızlı ve güvenli olarak internete erişmesi için uygun çözüm oluşturuyor.

Üzerinde yer alan üç adet Ethernet bağlantı noktası sayesinde farklı cihazları ağa dahil edebilen TL-WPA4230P KIT’in kurulumu ve kullanımı da son derece basit. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 120 USD + KDV.

TP-LINK AV1200 TL-PA8010P KIT, elektrik hattı üzerinden 1200 Mbps oranında veri taşıyor

TL-PA8010P_KIT-tp-link

TP-LINK’in satışa sunduğu ikinci powerline adaptör modeli olan TL-PA8010P, 1200Mbps gibi yüksek bir hıza ulaşabiliyor. HomePlug AV2 uyumlu olan ürün, bu sayede yoğun kullanımlarda veri aktarımını önemli derecede artırıyor. Yüksek hızı sayesinde her tür uygulamayı sorunsuz ve kesintisiz yaparak ev eğlencesi için gerekli internet altyapısını sunuyor.

En gelişmiş ağ teknolojilerine sahip olan ürün ile HD film indirme ve izleme, çevrim-içi oyun oynama bir keyfe dönüyor. Üzerinde bir adet Gigabit Ethernet girişi bulunan TL-PA8010P powerline adaptöre, yoğun bant genişliği gerektiren cihazlar bağlanabiliyor. Üzerinde bulunan AC pass-through güç soketi normal bir priz işlevi de görüyor; akıllı TV, oyun konsolu gibi cihazların güç kabloları powerline adaptöre takılabiliyor. Adaptördeki gömülü gürültü süzgeci, elektrik sinyal sesinin performansı etkilemesini engelliyor.

TP-LINK’in diğer powerline adaptör modelleri gibi tak&çalıştır özellikli ürün, aynı zamanda enerji tüketimini de yüzde 85’e kadar azaltan çevre dostu bir çözüm. Evinde ya da evin bazı bölümlerinde (çocuk odası gibi) kablosuz bağlantı istemeyenler için sadece kablo ile bağlantı sağlayan bu powerline adaptör modelinin tavsiye edilen satış fiyatı ise 140 USD + KDV.

TP-LINK AV1200 TL-PA8030P KIT, aynı anda üç cihaza bağlanıyor ve 1200 Mbps ağ hızı sağlıyor

TL-PA8030P_KIT-tp-link

TP-LINK’in satışa sunduğu yeni powerline adaptörlerin sonuncusu olan TL-PA8030P, HomePlug AV2 standardında, 3 portlu Gigabit Passtrough özellikli ve 1200Mbps hıza ulaşabiliyor. 3 adet Gigabit bağlantı noktası sayesinde aynı anda üç ayrı cihaz kablolu olarak bağlanabiliyor. Bu da TL-PA8030P KIT’i, mükemmel ev eğlencesi ağ çözümü haline getiriyor.

Diğer modelde olduğu gibi üzerinde ilave AC pass-through güç soketi yer alıyor. Böylece kullandığı prizin yerini de güvenli bir şekilde dolduruyor. İleri enerji koruma modu sayesinde devamlı iş moduna oranla yüzde 85 enerji tüketimini azaltan ürün, bu açıdan da kullanıcılara ekonomik fayda sağlıyor.

Önceki model gibi TL-PA8030P KIT de sadece kablolu bağlantı desteği sunuyor. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 156 USD + KDV olarak açıklanıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.