TP-LINK UE300, ultrabook’lara ethernet desteği sağlıyor

TP-LINK UE300, ethernet girişi olmayan yeni nesil taşınabilir bilgisayarların en büyük eksikliğini gideriyor

Ultrabook‘larda ve MacBook‘larda Ethernet girişi olmaması nedeniyle kablo ile ağa bağlanılamıyor. TP-LINK, yeni ürünü UE300 ile pek çok kullanıcıya acı çektiren “ethernetsiz bilgisayar” sorununa pratik bir çözüm getiriyor.

USB’den bilgisayara bağlanan bir Ethernet dönüştürücü olan TP-LINK UE300, küçük, kullanımı rahat ve taşınabilir bir ürün. USB 3.0 Gigabit Ethernet ağ adaptörü görevi üstlenen ürün, hiçbir yapılandırma gerektirmiyor, bilgisayara takılarak kullanılabiliyor .

tp-link-ue300-usb-3-gigabit-ethernet-2

Minik ve şık tasarımı ile her zaman, her yere taşınabiliyor. İçine çekilen kablosu sayesinde yer kaplamadan, kabloyu ayrıca taşıma derdi olmadan her yere götürülebiliyor. Bu özellikleri sayesinde başta iş gezileri olmak üzere seyahatlerde kablo ile internete bağlanmak gerektiğinde kurtarıcı rol üstlenen TP-LINK UE300, farklı işletim sistemlerini destekliyor; dolayısıyla hemen her taşınabilir bilgisayar ile kullanılabiliyor .

Hem USB 3.0 hem Gigabit özellikli giriş-çıkışları sayesinde veri aktarımını da çok hızlı yapan UE300, 1000Mbps hıza ulaşabiliyor. Bu sayede kararlı ve istikrarlı bir ağ bağlantısı sağlayan cihaz ile hemen her tür uygulama sorunsuz yapılabiliyor.

tp-link-ue300-usb-3-gigabit-ethernet-3

Ethernetsiz ultrabook modellerinin bazılarında USB 3.0 girişi yerine USB 2.0 portu yer alır. USB 2.0 ile de geriye dönük uyumlu olan ürün, eski nesil kişisel bilgisyarların da bu kolaylıktan yararlanmasını sağlıyor. Cihaz, güvenliği de ihmal etmiyor. Başta gerilim koruması olmak üzere her tür güvenlik düşünülerek üretilmiş ve testlerden geçmiş durumda.

TP-LINK UE300, Windows ve Mac OS işletim sistemlerinin yanı sıra Linux’u de destekliyor

Microsoft Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1; Mac OS 10.9, 10.10; Linux işletim sistemlerini destekleyen ürün tüm ultrabook, MacBook ve taşınabilir bilgisayarlarda kullanılabiliyor . TP-LINK, UE300’ü bu yıl içinde Türkiye’de satışa sunmayı planlanıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.