TP-LINK UH400 taşınabilir USB 3.0 hub Türkiye’de satışa çıktı

TP-LINK UH400 taşınabilir USB hub, USB 3.0 teknolojisiyle yüksek hızlı veri transferi sağlıyor ve Windows, Mac OS, Linux sistemlerini destekliyor

Taşınabilir bilgisayarların boyutları küçülüp incelince üzerlerinde yer alan USB giriş sayısı da azalıyor. Tek ya da iki USB girişi olan bilgisayarlarda mouse dışında bir cihazı bilgisayara bağlamak bile sorun olabiliyor. Bu sorunun çözümü ise USB Hub’lar (USB çoklayıcılar).

Bu konuda farklı çözümleri yıl içinde satışa sunan TP-LINK, yeni bir modelini daha duyurdu. TP-LINK UH400 adlı bu model, küçük boyutu ve kompakt yapısı sayesinde her yere rahatlıkla taşınabiliyor. Bu sayede mouse’un yanı sıra akıllı telefon, yazıcı, kamera gibi pek çok cihaz her zaman, her yerde taşınabilir bilgisayara bağlanabiliyor. Ayrıca USB 2.0 destekli masaüstü ya da taşınabilir bilgisayar kullanıcıları için de UH400 işlevsel bir ürün. Bu ürün sayesinde söz konusu kullanıcılar USB 3.0’a terfi edebiliyorlar.

TP-LINK UH400 özellikleri kadar taşınabilirliğiyle de iddialı

tp-link-uh400-fiyat-ve-teknik-ozellikler-5

UH400 üzerinde dört adet USB 3.0 destekli giriş bulunuyor. USB 2.0’a oranla transfer hızını 10 kat artıran ürün 5Gbps veri transfer hızı sunuyor. 71 x 71 x 16.6 mm boyutlarında, çantada, cepte her yere rahatlıkla taşınabilen ürünün geri çekilebilir şekilde tasarlanan kablosu da taşıma, kaybolma sorununu ortadan kaldırıyor.

tp-link-uh400-fiyat-ve-teknik-ozellikler-3

Microsoft Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu olan cihaz, aynı zamanda güvenli de. Hem kendi hem de bağlanan cihazları potansiyel zararlardan koruyacak şekilde üretilen ve testlerden geçen TP-LINK UH400’ün tavsiye edilen satış fiyatı 22 USD + KDV olarak açıklanıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.