TP-LINK, kolay kullanılan 8 girişli ağ anahtarı geliştirdi

TP-LINK, başta IP kamera olmak üzere ağa çok sayıda cihazın bağlanması gereken evler ve küçük ofisler için geliştirilen ağ anahtarı (PoE switch) ailesini genişletiyor

Hem bireylere hem de kurumlara yönelik çok çeşitli ağ çözümleri üreten TP-LINK, başta güvenlik amaçlı IP kameralar olmak üzere çok sayıda cihazın ağa bağlanması gereken küçük ofisler ve evler için PoE switch (ağ anahtarı) ailesini genişletiyor.

Çok çeşitli PoE switch çözümü olan TP-LINK’in ürün protföyünde 4 girişliden 24 girişliye kadar, yönetilebilen, akıllı ve yönetilmeyen ana başlıklarında her ihtiyaca uygun switch yer alıyor. Kolay kurulup kullanılabilen, uygun fiyatlı TL-SG1008PE modeli ise, evlerde dahi rahatlıkla kullanılabilecek basitlikte tasarlanmış.

TP-LINK'in yeni ağ anahtarı aynı anda 8 cihaza güç veriyor.

Enerjisini ethernet bağlantısından alan (PoE) cihazlarınız için ortak bağlantı noktası

Özellikle IP kamera, IP telefon gibi ağa çok sayıda cihazın bağlanması için kullanılan PoE (Power over Ethernet) switch’ler, Ethernet üzerinden güç sağlayabildikleri için elektrik hattı olmayan yerlere de kamera vb cihazların kurulmasını sağlıyor. Elektrik hattı ya da prizi olmayan yerlere bu switchler sayesinde IP kamera vb ürünler rahatlıkla yerleştirilebili yor ve ağa bağlanıyor.

TP-LINK’in PoE switch ailesinde hem 802.3af (PoE), hem de 802.3at (PoE+) destekli modeller yer alıyor. Ethernet üzerinden beslenen cihazların güç gereksinimlerine göre tüketiciler tercih yapabiliyor. TL-SG1008PE modeli IEEE802.3af uyumlu cihazların bağlanabildiği bir anahtar.

Yenilikçi enerji verimi teknolojisi sayesinde çok az enerji tüketiyor ve yüzde 75’e varan tasarruf sağlıyor. Ayrıca, aşırı güç yüklenmesine karşı da koruması olan bu cihaz güç tüketimini düzenliyor ve sistemin sağlıklı çalışmasını sağlıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.