TP-Link son model powerline adaptör kitini IFA 2016’da tanıttı

TP-Link yeni powerline adaptör kiti TL-WPA9610’u Berlin IFA 2016 fuarında tanıttı, cihaz hem kablolu hem de kablosuz veri aktarıyor

Berlin’de yapılan IFA Fuarı’nda yepyeni ağ ürünlerini tanıtan TP-Link, elektrik hattını internet hattı haline getiren powerline adaptörlerin en gelişmiş modelini de standında sergiliyor. Hem kablolu hem kablosuz bağlantı olanağı sunan TL-WPA9610, her iki bağlantı tipinde de yüksek hızlara sahip.

TP-Link, 2-9 Eylül tarihleri arasında Berlin’de yapılan IFA Fuarı’nda şu ana kadarki en güçlü özelliklere sahip yeni powerline adaptör kitini tanıtıyor. TL-WPA9610 model ürün hem kablolu hem de kablosuz bağlantı olanağı sunuyor. AV2000 Gigabit Ethernet bağlantısı ile kablolu bağlantıda yıldırım hızına ulaşan ürün, 802.11ac desteği sayesinde toplamda 1200Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor.

Evin her bölümüne internet dağıtıyor

Başta katlı evler olmak üzere, WiFi sinyallerinin evin her noktasına ulaşmasında sorun olan yapılar için elektrik hattını internet ağı haline getirerek, priz olan her noktaya interneti taşımayı sağlayan powerline adaptörler, giderek daha güçlü hale geliyorlar. TP-Link’in IFA’da tanıtacağı TL-WPA9610 model de şu ana kadarki en güçlü powerline adaptör özelliğine sahip. Her katta, evin her bölümünde, hatta bahçe ya da balkonda bile elektrik prizi olan her noktada ister kablolu ister kablosuz olarak pürüzsüz bir internet olanağı sunan ürün, evdeki internete bağlanabilen tüm cihazların aynı anda ve yüksek hızda ağa dahil olmasına olanak veriyor.

Sorunsuz 4K Ultra HD video akışı

Elektrik hattı üzerinden en gelişmiş teknoloji ile 2000Mbps’ye varan hızlara ulaşabilen ürün, Gigabit Ethernet girişleri ile cihazların adaptöre kablolu olarak yüksek hızda bağlanmasına olanak veriyor. Aynı zamanda kablosuz bağlantı desteği de sunan powerline adaptör, çift kanal desteği ile 2.4GHz kanalında 300Mbps, 5GHz bandında ise 867Mbps kablosuz bağlantı hızlarına ulaşabiliyor. Bu sayede yüksek hız gerektiren her uygulamayı (4K video, online oyun vb) sorunsuz olarak evin her noktasında yapma olanağı sağlıyor.

Tek tuşla çalışmaya hazır hale geliyor

2×2 MIMO özelliğine sahip olan ürün, elektrik hattı üzerinden yüksek hızlara ulaşabiliyor. Son derece kolay kurulan ürün iki adaptörden oluşan bir kit halinde satışa sunuluyor. Adaptörlerden biri modem ya da yönlendiriciye bağlanıp elektrik prizine takılıyor; diğer adaptör internetin ulaşması istenen oda ya da bölümdeki elektrik prizine takılıp üzerindeki WiFi Clone tuşuna basıldığında ürün çalışır hale geliyor. Modem tarafından oluşturulan ağ, adaptörün olduğu noktada aynen klonlanmış oluyor. Başka hiçbir ayar, yapılandırma gerekmeden internete o bölgede kablolu ya da kablosuz olarak erişilebiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.