Truecaller, spam arama ve mesajlardan korumanın yolu

Truecaller uygulaması, spam arama ve mesajlardan korunmak isteyenler için iOS, Android ve Windows Phone platformlarında

Türkiye’de günde 50 bin’i bulan istenmeyen numaralardan gelen çağrı ve kısa mesajlar, bayram dönemlerinde birkaç kat artıyor. Truecaller, 2 milyar telefon numarası barındıran dijital rehberi ile Türkiye’deki 300 bin spam numaranın kullanıcıları aramasını önlüyor. Yalnızca kullanıcıların izin verdiği bilgileri paylaşan Truecaller, Kurban bayramını huzurlu geçirmek isteyen cep telefonu kullanıcılarının yanında oluyor.

Kurban Bayramı, her zaman olduğu gibi birçok firmanın pazarlama departmanının iştahını kabartan bir doğrudan pazarlama ve SMS pazarlama etkinliğine dönüşmek üzere. İstenmeyen çağrı ve mesaj bombardımana tutulacak cep telefonu kullanıcılarının yardımına Truecaller koşuyor.

Yalnızca sevdikleriniz ile birlikte olun

truecaller-800-2

Truecaller mobil uygulamasının veritabanında Türkiye’de kayıtlı 300 binden fazla istenmeyen numara var. Her gün 50 bin istenmeyen aramaya maruz kalınan ülkemizde, bu oranlar bayramlarda birkaç katına çıkıyor. Ülkemizde firmaların gelişi güzel arama ve kısa mesaj atma gibi pazarlama aktivitelerini kısıtlayan kanunlar olsa da, bu kanunlara uymayan firmalar da olabiliyor. Bu durumda, hangi telefonu cevaplayacağı, hangi SMS’i almak istediği Truecaller teknolojisi ile kullanıcının kontrolüne bırakılıyor.

Truecaller, kısa mesajları da engelleyen Truemessenger uygulaması ile kullanıldığında, cep telefonu sahiplerini hemen hemen tüm istenmeyen arama ve kısa mesajlar ile uğraşmaktan kurtarıyor. Artık bayramlarda telefonunuz çaldığında, gerçekten sizinle ilgili biri tarafından arandığınızı bileceksiniz.

Her akrabanın telefon numarası kayıtlı mı? Truecaller istenmeyen numaraları engellemek haricinde, istenen numaraları bulmak konusunda da tüm cep telefonu kullanıcılarına yardımcı oluyor. Veritabanındaki 2 milyarı aşkın numarayı kullanıma sunan Truecaller’ı kullananlar, cep telefonlarına kayıtlı olmayan akrabalarına ulaşmak isteyenlere de yardımcı oluyor.

Truecaller uygulaması Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian S60, Series 40 gibi çok daha fazla ve farklı mobil işletim sisteminde de çalışabiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.