Üç SIM kartlı ucuz akıllı telefon Bluboo Xfire 2

Çin, akıllı telefon üretiminde aklın sınırlarını zorluyor. Üç SIM kartlı ve parmak izi okuyuculu akıllı telefon Bluboo Xfire 2, fiyatıyla şaşırtıyor.

Dünya’nın en uygun fiyatlı akıllı telefonlarının biri daha, bizi hiç şaşırtmayarak Çin’de gün ışığına çıktı. Bluboo Xfire 2 adlı cihaz, aynı anda üç SIM kartı çalışıtrabiliyor. “Dünya’nın en ucuz parmak izi okuyabilen akıllı telefonu” unvanını şimdilik elinde bulunduran Bluboo Xfire 2 ayrıca flaşlı ön kameraya sahip. Gücünü MediaTek MT6580 yongasetinden alan akıllı telefonda dört çekirdekli işlemci ve 1GB RAM bulunuyor.

İnanılması güç bir fiyatla piyasaya sürülecek olan Bluboo Xfire 2’ye sadece 69,99$ vererek sahip olunabilecek. Telefonun Çin sınırları dışında satılıp satılmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Bluboo Xfire 2

Geçtiğimiz sene sadece en üst seviye akıllı telefonlarda karşımıza çıkan parmak izi okuyucu sensörler anlaşılan o ki artık her fiyat aralığında görülmeye başlanacak. Ülkemizde son derece uygun fiyatla satılan Türk Telekom TT175 de bu akımın canlı temsilcilerinden biri olarak görünüyor. Bakalım 2016 yılında akıllı telefon pazarında neler göreceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.