Ücretsiz SSL kurulumu nasıl yapılır? (Video)

Ücretsiz SSL kurulumu nasıl yapılır? Web sitenizi ücretsiz olarak HTTPS uzantısına kavuşturmak ve güvenli hale getirmek istiyorsanız bu videomuzu izleyin.

Web sitenize ücretsiz SSL kurmak istiyorsanız “Ücretsiz SSL kurulumu nasıl yapılır?” videomuz sizler için. SSL sertifikası artık çok büyük önem taşıyor. Sitenizin Google’da güvenilir siteler arasında yer almasını istiyorsanız, videomuzdaki ücretsiz SSL çözümünü kesinlikle denemelisiniz. Videomuzu beğendiyseniz YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın. İyi seyirler.

SSL nedir?

Açılımı “Secure Sockets Layer” olan SSL, Türkçe anlamı ile “Güvenli Giriş Katmanı” demektir. Özellikle alışveriş sitelerinde bulunması zorunlu olan bu özellik sayesinde, alıcı ve site arasında güvenli bir ilişki hedeflenmektedir. Çünkü bu özellik ile korunan sitelerde, girilen kredi kartı bilgileri ya da varsa şifre, kimlik bilgileri gibi özellikler asla üçüncü kişilerin eline geçmeyecektir. Yalnız bu sistemin çalışması için server desteği sağlayan sunucuda bir anahtar yani şifre ve sizin bu özellikten yararlanabilmeniz için de bir sertifikanız olmalıdır. (Kaynak: mediaclick.com.tr)

SSL sertifikası şu özellikleri barındırır :

• Sertifika sahibi kurumun unvanı
• Sertifikanın seri numarası ve son kullanma tarihi
• Sertifika sahibinin açık anahtarı
• Sertifika veren kurumun ESHS (Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı) elektronik imzası

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram‘da takip edin.