WD My Passport Wireless Pro kablosuz disk fiyat ve özellikler

Western Digital My Passport Wireless Pro taşınabilir kablosuz disk özellikler ve fiyat - CihazTV

Western Digital My Passport Wireless Pro kablosuz taşınabilir disk serisinin özellikleri ve fiyatı duyuruldu

Dijital verilerin güvenliği için sık sık yedeklenmeleri gerekir. Fotoğrafçılar ve video içerik üreticileri, dosya yedeklemenin önemini acı tecrübelerle öğrenmişlerdir. Binlerce fotoğrafın bir anda kaybolması kişiyi ciddi zarara uğratabilen ama kolayca engellenebilen bir durum. Western Digital My Passport Wireless Pro kablosuz disk ailesi, kullanıcıların sıklıkla ihmal ettikleri yedekleme işlemini kolaylaştırıyor.

USB 3.0 bağlantısı, Wi-Fi ve SD kart desteği bir arada

Taşınabilir disk, yüksek hızlı USB 3.0 bağlantısı içeriyor. USB bağlantı kablosu kullanmayı sevmeyenler cihazın dahili Wi-Fi yongası üzerinden dosya aktarabiliyor. My Passport Wireless Pro, dahili SD kart yuvasıyla fotoğraf makinesi ve video kameradan dosya aktarma imkanı da sunuyor.

Kullanıcılar, Western Digital My Passport Wireless Pro’ya takılan SD kartların içindeki dosyaları kablosuz olarak görebiliyor. Görüntülenen dosyalar arasından hangilerinin yedekleneceği kişiye bırakılıyor. Böylece yerden ve enerjiden tasarruf sağlanıyor.

Çok platformlu yedekleme desteği

Western Digital’in yeni nesil kablosuz taşınabilir diski, çok platformlu yapısıyla dikkat çekiyor. PC, Mac kullanıcılarına sunulan yedekleme yazılımının haricinde, iOS ve Android uygulamaları da bulunuyor. Cihaz ayrıca Adobe Creative Cloud ve Plex Media Server platformlarıyla iletişim kurabiliyor.

Western Digital My Passport Wireless Pro taşınabilir kablosuz disk özellikler ve fiyat - CihazTV

10 saate kadar pil ömrü

Cihazın dahili pili 10 saate varan kullanım süresi sunuyor. Taşınabilir diskin OTG şarj özelliğinin bulunduğunu da belirtelim. Dolayısıyla bu depolama çözümüyle akıllı telefon ve kamera gibi cihazları şarj etmek mümkün.

Western Digital My Passport Wireless Pro fiyat

Wireless Pro, 2 TB ve 3 TB kapasitede disk içeren iki sürüme sahip. 2 TB veri depolayan versiyon yurtdışında 229 dolar fiyatla satışa sunuldu. 3 TB kapasiteli diskin fiyatıysa 249 dolar olarak ilan edildi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here