Western Digital, SanDisk’i milyarlarca dolara satın alıyor

Sabit disk ve SSD devi Western Digital, bellek sektörünün ünlü markası SanDisk’i satın alacağını duyurdu

Ekim ayı, dev şirketlerinin birleşme haberlerine sahne oldu. Geçtiğimiz hafta Dell‘in EMC’yi teknoloji tarihinin en büyük teklifiyle satın alacağı ortaya çıkmıştı. Şimdiyse, sabit disk, SSD ve hafıza kartı sektörlerini ilgilendiren bir satın almayla karşı karşıyayız.

Western Digital, teknoloji sektörünün en büyük satın alımlarından birine hazırlanıyor. Kaliforniyalı şirket, merkezi üssü yine Kaliforniya’da yer alan SanDisk firmasını satın alacağını duyurdu. SanDisk’e verilen teklifin hisse başına 86,5 dolar, toplamdaysa 19 milyar dolar olduğu söyleniyor.

Dünya çapında yüzlerce milyon PC kasası, dizüstü bilgisayar ve sunucu, Western Digital’in sabit diskleri ve SSD’leriyle iş görüyor. Dünyanın üçüncü en büyük flaş hafıza üreticisi SanDisk ise, yüksek hızlı hafıza kartlarıyla ve usb bellekleriyle ünlü. Sektördeki 27. yıldönümünü kutlayan SanDisk, 45 senedir faaliyetteki Western Digital’in ürün portföyünü genişletmek için mükemmel bir seçim.

sandisk-extreme-pro

SanDisk’in Toshiba ile arasındaki 15 yıllık iş birliğinin bu satıştan etkilenmeyeceğini de belirtelim. İki şirketin yıllardır sürdürdüğü 3D NAND hafıza çipi araştırmaları, Western Digital satın alması sonrasında devam edecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.