Xiaomi Mi 9X teknik özellikleri sızdırıldı

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Xiaomi Mi 9X sızıntı bilgilerle gündemde. Orta segmente güçlü bir akıllı telefon geliyor.

Geçtiğimiz hafta Xiaomi firmasının bazı sızıntı haberlerle gündeme geldiğini hatırlarsınız. Sizlerle “Xiaomi Mi A3 ekran içinden parmak izi okuma özelliğiyle gelebilir” başlığıyla paylaştığımız haberde Xiaomi’nin orta segment akıllı telefonlarından ikisinde ekran içinden parmak izi okuma özelliği olacağından bahsetmiştik. Görünen o ki Xiaomi’nin bahsi geçen bu yeni akıllı telefonu Xiaomi Mi 9X olacak. GSMArena tarafından paylaşılan sızıntı bilgilere göre Mi 9X damla çentikli 6,4 inç FHD AMOLED ekranla gelecek ve bu ekranın içerisinde parmak izi okuma teknolojisi bulunacak.

Xiaomi’den orta segmente iddialı bir akıllı telefon: Mi 9X

Xiaomi Mi 9X teknik özellikleri sızdırıldı

Xiaomi Mi 9X ön kamera tarafında 32 MP çözünürlüklü bir kamerayı kullanıcılara sunacak. Sızıntı bilgiler doğruysa telefon Snapdragon 675 yongasetiyle gelecek ve cihazda 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunacak. Mi 9X’in arka kamerasının 48 MP + 13 MP (geniş açı) + 8 MP (telefoto) olarak üçlü dizilime sahip olacağı belirtiliyor. Yazılım tarafındaysa telefon Android 9.0 Pie işletim sistemi üzerinde MIUI 10 arayüzü barındıracak. Cihazda ayrıca 3.300 mAh dahili pil yer alacak. Bu pil 18W hızlı şarj teknolojisine sahip olacak.

Xiaomi Mi 9X’in Türkiye’ye ne zaman ve hangi fiyatla geleceği şimdilik bilinmiyor. Bakalım bu yeni Xiaomi modelini ülkemizde görebilecek miyiz.