Xiaomi Mix Evo ortaya çıktı: Snapdragon 835’li canavar

Xiaomi Mix Evo modeli GeekBench’te ortaya çıktı. Telefon üst düzey donanım bileşenleriyle dikkat çekiyor.

Son yılların yıldız teknoloji firması Xiaomi, geçtiğimiz aylarda tanıttığı çerçevesiz akıllı telefonu Mi Mix ile oldukça ses getirmişti. Şimdi ise büyük ihtimalle Mi Mix modelinin bir varyasyonu olan Xiaomi Mix Evo modeli ortaya çıktı. GeekBench performansı ortaya çıkan telefonun teknik özellikleri bir hayli güçlü.

Listelenen bilgilere göre Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alan telefonda 4 GB RAM bulunuyor. Ancak ilginç olan bir şey var ki o da telefonun Android Marshmallow işletim sistemiyle çalışıyor olması. Büyük ihtimalle ürünün son versiyonu Android Nougat işletim sistemiyle kutudan çıkacaktır.

Xiaomi Mix Evo

Bu teknik özellikleriyle tek çekirdek performansında 1918, çoklu çekirdek performansında ise 5689 gibi yüksek skorlar alan telefonun ne zaman resmi olarak tanıtılıcağı ile ilgili henüz resmi bir bilgi yok. Telefonla ilgili önümüzdeki günlerde daha fazla bilginin açığa çıkacağını umuyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.