Xiaomi sanal gerçeklik gözlüğü ilk kez fotoğraflandı

Xiaomi sanal gerçeklik gözlüğü, Google Daydream VR platformunu destekliyor - CihazTV

Google Daydream VR platformunu destekleyen Xiaomi sanal gerçeklik gözlüğünün ilk fotoğrafı sızdırıldı

Sanal gerçeklik, teknoloji şirketlerinin yeni göz bebeği haline geldi. Son tüketiciye hitap eden tüm markalar, bu platformdan pay kapmayı hedefliyor. Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi‘nin de sanal gerçeklik rekabetine girmeye hazırlandığı sıkça dile getirilen bir söylentiydi. Çin’de sızdırılan bir fotoğraf, Mi sanal gözlük konseptinin hayal olmadığını vurguluyor.

Xiaomi sanal gerçeklik gözlüğünün Google Daydream VR platformunu destekleyen ilk nesil ürünler arasında olacağı söyleniyor. Daydream VR’ı Android 7.0 Nougat’tan güç alan yeni sanal gerçeklik sistemi olarak özetleyebiliriz.

Xiaomi sanal gerçeklik gözlüğü, Google Daydream VR platformunu destekliyor - CihazTV

Mi sanal gözlük fikri hiç de gerçek dışı değil. Google’ın yeni sanal gerçeklik platformu, pek çok akıllı telefon markası tarafından destekleniyor. Bu markalar arasında Samsung, Alcatel, Asus, HTC, LG, ZTE ve Xiaomi bulunuyor.

İddiaya göre aksesuar yarın tanıtılacak ve 99 dolar fiyatla satışa sunulacak. Sızdırmacının bahsettiği tanıtım sunumunun 4 Ağustos’ta yapılıp yapılmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here