Xperia Z5 serisi için Android Marshmallow hazır

Sony, Xperia Z5 serisi akıllı telefonları kullananlar için müjdeyi verdi. Android Marshmallow güncellemesi dağıtılmaya başlandı.

Geçtiğimiz hafta Japonya’nın ünlü GSM servis sağlayıcılarından biri olan NTT docomo’ya özel Xperia Z5 modellerine Android 6.0 Marshmallow güncellemesini dağıtan Sony, şimdi dünya çapında bir müjdeyle karşımızda. Xperia Z5, Xperia Z5 Premium ve Xperia Z5 Compact akıllı telefonlar için Android Marshmallow güncellemesinin dağıtımına başlandı. Bu yeni akıllı telefonların yanı sıra Sony Xperia Z3 Plus ve Z4 Tablet‘in de yeni güncellemeyi alacağı belirtildi. Xperia Blog tarafından yapılan duyuruyla haberdar olduğumuz gelişme, Sony’nin 32.1.A.1.163 kod numaralı yazılım güncellemesinin müjdecisi oldu.

Android Marshmallow

Google‘ın Android Marshmallow için yayımladığı Şubat ayı yamalarını da bünyesinde barındıran güncelleme, Xperia Z5 serisi akıllı telefonları daha hızlı, daha güçlü ve daha yetenekli hale getirme vaadiyle karşımızda. Özellikle pil ömrü konusunda belirgin artış sağlayacağı söylenen güncelleme, güvenlik konusunda çok önemli gelişmeler sunacak. Android Marshmallow işletim sisteminin tanıtılmasıyla tanıştığımız yeni güvenlik kuralları doğrultusunda uygulamalar, telefonunuzun bir özelliğine erişmek istediğinde sizden izin isteyecek. Tüm bunların dışında Xperia Z5 serisi akıllı telefonların kamera arayüzü bu güncellemeyle tamamen yenilenecek.

Eğer siz de yukarıda bahsettiğimiz Xperia cihazlardan birini kullanıyorsanız güncellemenin gelip gelmediğini Sony PC Companion yazılımı üzerinden kontrol edebilirsiniz. Güncelleme henüz görünmüyorsa üzülmeyin, yakında bu yazılıma PC Companion ya da Wi-Fi üzerinden kavuşmuş olacaksınız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.