Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium fiyatları belli oldu

Sony bugün İstanbul’da gerçekleştirdiği lansman etkinliğiyle Xperia Z5 serisi akıllı telefonlarını tanıttı ve cihazların Türkiye fiyatlarını duyurdu.

Sony akıllı telefon tutkunları için bugün önemli bir gün. Xperia Z5 serisinin Türkiye lansmanı, Kanyon AVM’de düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi. Sony’nin en yeni ve en gelişmiş akıllı telefonlarından oluşan üçlü, diğer markaların amiral gemisi akıllı telefonlarıyla karşılaştırma yapıldığında uygun seviyedeki fiyatlarıyla dikkat çekti.

en-iyi-kamera-sony-xperia-z5-premium

Sony Xperia Z5 2.499TL, Xperia Z5 Compact 1.999TL tavsiye edilen satış fiyatı ile Kasım ayı içinde perakende satış noktalarında ve mobil operatörlerde kontratlı tekliflerle; Xperia Z5 Premium ise 2.799 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile Aralık ayında yine perakende satış noktalarında ve mobil operatörlerde kontratlı tekliflerle satışa sunulacak.

Yeni nesil Sony Xperia akıllı telefonların incelemeleri yakında Cihaz.TV‘de olacak.

Sony Xperia Z5 Teknik Özellikleri için tıklayın.
Sony Xperia Z5 Compact Teknik Özellikleri için tıklayın
Sony Xperia Z5 Premium Teknik Özellikleri için tıklayın

Telefonlar hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki basın bültenini okuyabilirsiniz.

Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Serisi1 Sony Xperia Z5 Ailesi, Sony Mobile tarafından Türkiye’de Tanıtıldı

5  Kasım 2015 – Sony Mobile, yeni amiral gemisi serisi Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve dünyanın ilk 4K2 ekranlı akıllı telefonu3 Xperia Z5 Premium’u düzenlediği etkinlikle tanıttı. Merakla beklenen Xperia Z5 ailesinin tanıtıldığı etkinlik, Bond serisinin son filmi Spectre’nin ön gösterimi ile gerçekleşti.

sony-xperia-tarik-akad

Sony Mobile Ülke Müdürü Tarık Akad etkinlik sonrasında şöyle konuştu: “Sony çok geniş bir ekosisteme sahip, lider bir teknoloji devi. Bu ekosistem sayesinde her modelimizle kendimizi daha da geliştiriyoruz. Yeni amiral gemilerimiz Xperia Z5 ailesinde Sony Alfa kamera mühendisleri ile beraber çalışarak kamera modülümüzü yeniledik. Yine ekosistemimiz sayesinde Xperia Z5 Premium ile dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonunu Türkiye’ye getiriyoruz. Sony Mobile ailesi olarak, akıllı telefon sektöründe tüketicilerimize en iyi hizmeti, en ileri teknolojiyi ve akıllı telefondan beklediklerinin fazlasını sunmayı görev biliyor, kullanıcılarımıza eşsiz deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz. Yeni ürünlerimizi tanıttığımız bu etkinliğimizde Spectre filminin de ön gösterimini gerçekleştirerek davetlilerimize unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçladık.”

xperia-z5-renkler

Benzersiz Kamera Deneyimi

Xperia Z5 serisinin tüm modellerinde kamera özelliğini vurgulayan Sony Mobile, 23 megapiksel kameranın 0,03 saniye ultra hızlı otomatik odaklama ve 5 kat net görüntü yaklaştırma özelliklerine dikkat çekiyor. Xperia Z5 serisi bu üstün kamera özellikleri ile en güzel kareleri kaçırmadan, kolaylıkla yakalayabiliyor. Bağımsız test sitelerinden DxOMark4 yaptığı testler sonucunda Sony Xperia Z5 serisinin rakiplerini geride bırakarak en iyi kameraya sahip akıllı telefon olduğunu açıkladı.

xperia-z5-compact-kamera

Güç Düğmesine Entegre Parmak izi Sensörü

Xperia Z5 ailesi, güç düğmesine entegre edilen parmak izi sensörü sayesinde, sezgisel tek bir hareketle güvenle açılıyor. Yeni entegre edilen parmakizi sensörü sahibini adeta tanıyor ve başkalarının cihazı kullanmasına imkan tanımıyor fakat basit ve tek bir hareketle kolayca kilidi açıyor.

Canlı renkler ve modern tasarım

Üstün performans, iki güne varan pil ömrü ve yenilikçi güç tasarrufu

Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium, Qualcomm Snapdragon 810 işlemciden güç alırken 3 GB RAM kullanıyor. İki güne kadar dayanan pil ömrü ile yüksek performans sunuyor.

1 Teknik test sonuçlarına dayalı olarak Sony Xperia™ Z5 Compact ve Xperia™ Z5 akıllı telefonların oto odaklanma hızı Apple iPhone 6, Apple iPhone 6 Plus, HTC One M9, LG G4, Samsung Galaxy Note 4 ve Samsung Galaxy S6 ile aynıdır (Self share’e göre en iyi altı cihaz, Strateji Analitik tarafından “Öncü Akıllı Telefonlar” olarak tanımlananlan). Araştırma 5-6 Ağustos 2015’de Strateji Analitik tarafından yürütülmüştür. Daha fazla bilgi için www.sonymobile.com/testresults/ adresini ziyaret edin.

2 Yatay 3840 piksel x Dikey 2160 piksel (SID standartlarına dayalı olarak).

3 4K akıllı telefonlar 4K video çekme, yeniden düzenleme ve paylaşma kombinasyonu ile Sony Xperia™ Z5 Premium 4K Ultra HD görüntü özelliklerine sahiptir (MHL aracılığıyla). Özellikler, 3 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Strateji Analitik test sonuçları tarafından doğrulanmıştır. Strateji Analitik test sonuçları hakkında daha fazla bilgi için, www.sonymobile.com/testresults adresini ziyaret edin.

4 DxOMark kamera ve lens görüntü kalitesi ölçümleri ve değerlendirmesi için güvenilir endüstri standardıdır. En titiz donanım testi sağlayan analizlerinde kamera ve lens test sonuçlarıyla en kapsamlı referans veritabanını oluşturur.

5 Sony Xperia™ Z serisi cihazlarda fonksiyonellik mevcuttur. PS4 Sistemi, DUALSHOCK®4, Sony Eğlence Ağı ve yüksek hızlı internet bağlantısı gereklidir. Bazı oyunlar bu özelliği desteklemeyebilir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.