XPG Infarex M20 inceleme – Avuç içi tutuş için ideal oyuncu mouse’u

XPG Infarex M20 inceleme videomuz yayında. Bu mouse özellikle FPS oyunlarını seven ve dayanıklı bir cihaz arayanlara hitap ediyor.

Sanal dünyadaki savaş alanında en büyük silahımız şüphesiz ki mouse’umuz. Rekabete dayalı oyunlarda öne geçmek, rakiplerimizi kolayca alt edebilmek için üst düzey oyun ekipmanlarına ihtiyaç duyarız. XPG Infarex M20 oyuncu mouse’u, özellikle FPS oyunlarında sizi bir frag makinesi haline getirmek için üretildi. Peki bu mouse gerçekten bunu başarabilecek özelliklere sahip mi? Bu sorunun cevabını XPG Infarex M20 inceleme videomuzda detaylı şekilde vermeye çalışacağız.

İlginizi çekebilir: Monster Abra A5 V16.2 inceleme – F/P canavarı oyun notebook’u

XPG Infarex M20 Tasarım Özellikleri

Piyasadaki birçok oyuncu mouse’una göre büyük bir tasarımla gelen Infarex M20 avuç içi tutuş için ideal yapıda. Sağ elini kullanan oyuncular için tasarlanmış olan mouse, pençe tutuş tercih etmiyorsanız oldukça rahat ve konforlu.

Mouse’un devasa tuşları oldukça uzun bir kullanım ömrü sunuyor. Omron anahtarlara sahip olan sağ ve sol tuşlar 20 milyon kliğe kadar kullanılabiliyor. Cihazın üzerinde LED aydınlatmalı scroll ve iki adet ek fonksiyon tuşu dikkat çekiyor. Oyuncuları motive edecek bir görünüme sahip olan Infarex M20’de maalesef ağırlık ekleme özelliği bulunmuyor. 160 gram ağırlığa sahip olan mouse pek de hafif yapıda değil.

XPG Infarex M20’nin RGB aydınlatması mouse’un DPI ayarlarına göre değişiyor. Cihazın herhangi bir ayar yazılımı olmadığı için bu ışıklandırma maalesef özelleştirilemiyor. Mouse’un yan kısmında bulunan iki fonksiyon tuşu da özelleştirilebilir yapıda değil. Bahsettiğimiz bu detaylar, Infarex M20’nin en büyük handikapı olarak karşımızda.

Mouse’un DPI ayarları üstteki tuşla yapılıyor. Bu tuşa her basışınızda DPI belli bir seviyede artıyor. DPI geçişleri epey geniş aralıklı. Tuşa bastığınızda sırayla aktif olan DPI değerleri 400,800,1600,3200 ve 5000 şeklinde. Bu sayıların arasında kalan değerlere maalesef erişemiyorsunuz. Mouse’un raporlama hızını alt kısımda bulunan anahtar aracılığıyla değiştirebiliyorsunuz. Infarex M20’yi 250,500 ve 1000 Hz değerlerinde kullanabiliyorsunuz.

XPG Infarex M20 Teknik Özellikleri

Şimdi gelelim cihazın teknik detaylarına. 5000 DPI’a kadar çıkabilen optik sensörle gelen mouse, her tür mouse pad üzerinde kesintisiz tarama yapabiliyor. 20G maksimum akselerasyon değerine sahip olan mouse’u ne kadar hızlı hareket ettirirseniz ettirin hedefinden saptıramıyorsunuz. 1000 Hz ayarında kullandığınız takdirde bu mouse 1 ms tepki süresiyle çalışabiliyor. Yüksek tarama hızında çalışan bir monitörünüz varsa Infarex M20’yi kesinlikle 1000 Hz’de kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Oyun tecrübesine bakacak olursak bu mouse kesinlikle FPS oyunları için üretilmiş. Strateji ve MOBA tarzı oyunları oynamak için biraz fazla büyük kalan Infarex M20, CS-GO oynarken büyük keyif veriyor. Özellikle avuç içi tutuş şeklinde düşük sensitivity ayarlarında FPS oyunu oynamayı sevenler bu mouse ile rakiplerini rahatça alt edeceklerdir.

XPG Infarex M20 Cihaz.TV Yorumu

XPG Infarex M20 uzun klik ömrü, avuç içi tutuşu için ergonomik tasarımı ve motive edici RGB LED aydınlatmasıyla öne çıkan bir mouse. Büyük ve ağır mouse kullanmayı seviyorsanız bu cihazı tercih edebilirsiniz. Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor, cihazın herhangi bir ayar yazılımı olmaması üzücü. Bunun dışında DPI kademelerinin büyük aralıklara sahip olması biraz can sıkabiliyor. XPG Infarex M20, Temmuz 2019 piyasası itibarıyla ülkemizde 170 TL civarında satın alınabiliyor. Dayanıklı bir oyuncu mouse’u arıyorsanız bu ürünü tercih listenize ekleyebilirsiniz.

XPG Infarex M20 Cihaz.TV Puanı: 7/10

XPG Infarex M20 Fiyatı: 170 TL (11.07.2019)