Yepyeni bir Türk oyunu: Colord

Android cihazınızda eğlenceli bir mobil oyun oynamak istiyorsanız, tamamen Türk yapımı Colord’u deneyin.

Hızla büyüyen mobil oyun sektörüne Türkler de önemli katkılar sağlamaya başladı. Zamanında “Türk oyunu” dendiğinde şaşkınlığımızı gizleyemezken, artık son derece başarılı yerli yapımlar görmeye başladık. Bu haberde sizlere tanıtacağımız oyun da oldukça başarılı ve %100 Türk yapımı bir oyun. Detacreation tarafından hazırlanan Colord adlı bu yeni oyun, keyifli saatler vaat ediyor.

Oyunun ana fikri oldukça basit, oynanış da son derece eğlenceli. Colord oyununda ekrana yayılmış sağ, sol ve hızlandırma butonlarını kullanarak karakter ile aynı renkteki engellerden geçmemiz gerekiyor. Fakat engelleri geçmek göründüğü kadar basit değil. Aşama aşama zorlaşan oyunda algınızı ve reflekslerinizi iyi kontrol etmeniz gerekiyor.

colord-oyunu

Detacreation Hakkında

Detacreation, tasarım/teknik geliştirmeden sorumlu Doğukan Erkut ve tasarım/yaratıcı geliştirmeden sorumlu Tugay Akmanlı’dan oluşan, özgünlüğü ve yaratıcılığı önplanda tutarak oynamaktan ve yapmaktan keyif alacakları oyun projeleriyle devam etmeyi amaçlayan iki kişilik bağımsız bir takımdır. Colord Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile 11.11.2015 tarihi itibariyle Google Play Store’da yerini almış durumda. 

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.