YouTube Red abonelerine sunulan 5 ayrıcalık

YouTube Red, YouTube’u reklamsız izlemek isteyenlerin tercihi olacak

Google‘ın video platformu YouTube, basit bir yayın platformundan çok daha fazlası. Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olarak kabul edilen platform, aynı zamanda en kalabalık sosyal ağlardan biri.

YouTube, gelirinin neredeyse tamamını reklam gösterimlerinden kazanıyor. Dünyanın en fazla izlenen yayın platformu, milyarlarca defa izlenen videolara ev sahipliği yapmasına rağmen, kar etmekte zorlanıyor. Şirketin gelir artırmadaki son hamlesi YouTube Red, bu durumu değiştirebilir.

youtube-red-800

YouTube’un ücretli bir yayın hizmeti üzerinde çalıştığı hakkındaki söylentiler doğru çıktı. 28 Ekim 2015’ten itibaren yayına gireceği ilan edilen YouTube Red hizmeti, ayda 10 dolar karşılığında 4 ayrıcalık sunuyor.

Gelin, YouTube’un aylık 10 dolar karşılığında vaat ettiklerini hep birlikte gözden geçirelim.

  • YouTube videolarına reklamsız erişim. Hangi cihazda olursanız olun, hesabınıza girdiğiniz zaman, reklamlar kapatılacak.
  • Akıllı telefon kullanıcıları, YouTube Red ile istedikleri videoyu indirip sonradan izleyebilecekler.
  • Ünlü YouTube yayıncıları, ücretli abonelere özel içerikler hazırlayacaklar.
  • YouTube Music Key adıyla anılan müzik servisi, YouTube Red bünyesine katıldı. Aboneler, şirketin müzik hizmetine sınırsız erişim sağlayacaklar.
  • YouTube Red, videoların arka planda oynatılmasına izin veriyor. Tıpkı Spotify dinlerken yaptığımız gibi, herhangi bir YouTube videosunu açıp, favori uygulamamıza veya oyunumuza geri dönüp keyfimize bakacağız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.