Yurt Dışından Alışveriş İçin Vergi Muafiyeti Kalktı

Yurt dışından alışveriş yapanlar için bugün son derece üzücü bir gün. Artık yurt dışından ürün alırken vergi muafiyeti kalktı, yani artık her üründen vergi alınacak.

Uygun fiyatlı ürünleri Çin‘den ya da diğer yurt dışından alışveriş siteleri üzerinden almayı seven biriyseniz bugün sizin için çok üzücü bir gün olacak. 22 euro’ya kadar düşmüş olan vergi muafiyeti artık tamamen kaldırıldı. Yani artık gümrükten geçen tüm alışverişler için, ürün 1 dolar bile olsa vergi alınacak. Bu vergi %18 ila %20 oranında uygulanacak. Bu karar 15 gün sonra yürürlüğe girmiş olacak.

Özellikle bilgisayar parçaları, akıllı telefon aksesuarları ve küçük teknolojik eşyalar için son derece makul olan “yurt dışından alma” seçeneği, görünen o ki artık eskisi kadar çekici olmayacak. Gümrükten geçen tüm ürünler için uygulanacak olan %18 ila %20’lik vergi Türkiye’de piyasayı ciddi biçimde etkileyebilir. İthalat ile ilerleyen bir gidişata sahip olmaktan kurtulamadığımız şu son günlerde, yurt dışından gelen ürünler için biraz daha zamlı fiyatlar görmeye hazır olun. Döviz kurlarının artmasına ek olarak böyle bir verginin de yürürlüğe girdiğini duymak bizler için son derece üzücü.

İlginizi çekebilir: En İyi Kablosuz Kulaklıklar AliExpress 75-100TL Arası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here