ZTE Axon Max: 4140 mAh bataryalı ve dev ekranlı selfie telefonu

ZTE Axon Max, akıllı telefonda ekran boyuna ve batarya kapasitesine önem veren selfie tutkunu Android kullanıcılarına hitap ediyor

Çinli akıllı telefon üreticileri, Apple ve diğer markaların yıllardır kabul etmek istemedikleri bir gerçeğin farkındalar. Teknoloji tüketicisi, dev ekranlarla donatılan ve yüksek pil kapasitesiyle güven veren akıllı telefonlar görmek istiyor. Uzun yıllardır bu iki kritere uygun ürünler geliştiren Çinlilerin en yeni Android modeli ZTE Axon Max resmi olarak tanıtıldı.

6 inç Full HD (1820 x 1080) ekranla donatılan ZTE Axon Max’ın işlem gücü, sekiz çekirdekli 64-bit Snapdragon 617 çipset ile sağlanıyor. 3 GB RAM ve 32 GB ROM içeren akıllı telefon, microSD hafıza kartı desteği sunuyor. 4.5G mobil internetle uyumlu olduğu belirtilen cihaz, 4140 mAh kapasiteli battal boy bataryasıyla uzun süre kablosuz internet gezintisi sağlayacak gibi görünüyor.

ZTE Axon Max, dev ekranı, yüksek kapasiteli bataryası ve iddialı selfie kamerasıyla dikkat çekecek.

Selfie paylaşımcıları, 6 inç ekranlı ZTE Axon Max’ın kamera özelliklerini takdir edecekler. Cihazın özçekim kamerası 13 megapiksel büyüklükte fotoğraf çekiyor. 16 megapiksel arka kameranın hemen altındaki parmak izi okyucucu, Axon Max’ın Huawei Mate 8‘e benzeyen tasarımını pekiştiriyor.

Android 5.1 Lollipop işletim sistemli akıllı telefon, Çin kökenli ucuz cihazlarla karşılaştırılmayacak kadar yüksek fiyata satılacak. Metal gövdeli ve 2.5D kavisli koruma camlı ZTE Axon Max için 460 dolar fiyat biçiliyor. Ürünün Türkiye’de satışa çıkma ihtimali yok denecek kadar az. Yine de 2016 yılının sürprizlere gebe olabileceği ihtimalini unutmamakta fayda görüyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da