Seagate’in 10TB sabit diski, özellikleri ve çıkış tarihi

Seagate enterprise capacity 3.5 helyum dolu sabit disk cihaztv

Seagate’in helyum dolu 10TB kurumsal sabit disk modeli Enterprise Capacity 3.5’in çıkış tarihi belli oldu

Seagate, yeni yılın ilk günlerinde tanıttığı 10TB’lık Enterprise Capacity 3.5 sabit diski önümüzdeki ay genel satışa sunacak. Özellikle bulut tabanlı veri depolama merkezlerinin taleplerini karşılamayı hedefleyen disk, tanıtılmasıyla birlikte Alibaba ve Huawei gibi firmalara tedarik edilmeye başlanmıştı.

Standart 3,5 inçlik sabit disk boyutlarında olan, 7 adet plakadan oluşan ve 14 okuma/yazma kafası bulunan diskin içi helyum gazı ile dolu. Helyum sayesinde plakalar arasındaki sürtünme azalıyor, ısınma önleniyor, böylece disk daha az enerji tüketiyor.

Seagate enterprise capacity 3.5 helyum dolu sabit disk cihaztv

“Sürekli artış gösteren veri miktarıyla birlikte, daha düşük masraf üreten, daha iyi performans gösteren depolama çözümleri tercih ediliyor” diyen Seagate Türkiye Sorumlusu İlknur Baydak, Enterprise Capacity’nin TB başına en düşük enerji tüketen disk olduğunu ifade etti.

Baydak, daha fazla depolama kapasitesini, yüksek performans ve düşük enerji tüketimi ile bir araya getiren bu disk sayesinde, veri depolama merkezlerinin de, bu merkezlerden hizmet alanların da avantaj elde edebileceğini vurguladı.

Ortalama 2,5 milyon saat arızasız çalışma oranına sahip olan disk, SATA üzerinden 6Gb, SAS üzerinden 12Gb veri transfer hızı sunabiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here