128GB iPad Pro şimdiden stok tüketti

Apple’ın dev ekranlı yeni tableti iPad Pro, piyasaya çıktıktan sadece birkaç gün sonra 128GB’lık stoklarını tüketti.

11 Kasım 2015 tarihinde piyasaya çıkan Apple iPad Pro, 32GB ve 128GB depolama alanı seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Beklentiler tabletin uygun fiyatlı 32GB’lık modelinin daha fazla satacağı yönündeydi ama Apple.com’da görüldüğü kadarıyla 128GB iPad Pro daha fazla tercih edildi. Dev ekranlı tablet, Apple Pencil ve Smart Keyboard aksesuarlarının da stoklarının tükenmesine sebep oldu. Apple Pencil 99$, Smart Keyboard 169$ fiyatla, tabletten ayrı olarak satılmaktaydı.

ipad-pro-smart-keyboard

Apple’ın kaç adet 128GB iPad Pro’yu, kaç Apple Pencil’ı ve kaç Smart Keyboard’u piyasaya sürdüğü bilinmediği için bu haberden “milyonlarca iPad Pro satıldı” kanısına varmamak gerek. Apple şu an bir algı çalışması yapıyor olabilir. Bakalım ilk satış raporları geldiğinde Apple’ın iPad Pro satışları hakkında ne gibi bilgiler edineceğiz.

Apple iPad Pro ülkemizde 2999TL’den başlayıp 4099TL’ye varan fiyatlarla satılacak. Bunun dışında Türkiye’de Apple Pencil’ın fiyatı 379TL, iPad Pro Smart Keyboard’un fiyatı 649TL olarak belirlendi. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.