Apple Pencil: Steve Jobs’un nefret ettiği teknoloji

Apple Pencil, Steve Jobs’un hayatta olduğu dönemdeki Apple’dan geriye eser kalmadığını bir kez daha ispatlıyor

Teknoloji dünyasının efsaneleşmiş liderleri arasında görülen Steve Jobs, tüketici elektroniği alanındaki cihazların karmaşık yapılarından şikayet etmesiyle biliniyordu. Steve Jobs’un belirlediği vizyona göre, teknoloji ürünlerine alışmak göz açıp kapayana dek gerçekleşmeliydi.

Apple, bu vizyon doğrultusundaki ürünlerini 2007 yılından itibaren piyasaya sürmeye başladı. Şirket, klavyve ve mouse gibi giriş yöntemlerinin feda ederek dokunmatik sistemlere yöneldi. Nitekim iOS platformu, iPhone, iPad ve iPod gibi  dokunmatik ekranlı ürünlerle dolup taşıyor.

ipad-pro-apple-pencil

Steve Jobs’un büyük ekranlı cihazlara ve dijital kalem teknolojisine duyduğu nefretin apayrı bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Kalemlerin kullanıcı deneyimini en fazla baltalayan aksesuar olduğuna şüphe duymayan lider Apple’ın bugünlerini görseydi ne derdi bilemiyoruz. Şirketin en yeni ürünü iPad Pro, 12,9 inç kapasitif dokunmatik ekranlı, harici klavyeli ve dijital kalemli dev bir tablet!

Geçtiğimiz yıllardan bu yana, dijital kalemlere ve diğer giriş aygıtlarına bolca yatırım yapan Apple, satın aldığı kalem patentleriyle Apple Pencil’ın yolda olduğunu hissettirmişti. iPad Pro’ya basınç hassasiyetli yazı ve çizim rahatlığı sağlayan Apple Pencil, tepki süresinin düşüklüğüyle göz dolduruyor.

Kasım ayından itibaren iPad Pro ve Smart Keyboard ile birlikte satışa sunulacağı açıklanan dijital kalemin fiyatı 99 $ olarak belirlendi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Apple Pencil: Steve Jobs’un nefret ettiği teknoloji

Comments are closed.