4 inç iPhone 5se modelinin kutusu ve tasarımı sızdırıldı

Çinliler, 4 inç ekran boyuna sahip iPhone 5se akıllı telefonun tasarımını sızdırdı

Apple’ın 4 inç akıllı telefon modeli bu ay içinde resmi olarak tanıtılacak. Çinliler bu cihazın iPhone 5se ismiyle anıldığında ısrarcı. Ürünün iPad Pro Mini ile birlikte 22 Mart 2016 tarihinde yapılacak Apple etkinliğinde sergileneceği iddia ediliyor.

iPhone 5se’nin tasarımı, ürünün 2013 yılından bu yana piyasaya sürülen tüm modellerden esintiler taşıdını gösteriyor. Sızdırılan fotoğrafa bakılırsa 5se, 6/6s neslinin 2.5D kavisli dayanıklı cam tasarımını ve 5/5s sürümlerinde gördüğümüz alüminyum çerçeve dizaynını birleştirecek. Akıllı telefonun Gorilla Glass 4 ile kaplı ön yüzünde Apple Pay ödeme teknolojisi için gereken kilit teknolojilerden Touch ID’yi görüyoruz.

iPhone 5se teknik özellikler ve renk seçenekleri

Mart ayında tanıtılacağı iddia edilen cihazın yalnızca 1 GB RAM içereceği ve çift çekirdekli Apple A9 işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Akıllı telefon iki hafıza seçeneği ve üç renk seçeneği ile temin edilecek. 5se’nin başlangıç sürümü 16 GB depolama alanıyla donatılacak, üst düzey modeliyse 64 GB dahili hafıza içerecek. Cihaz için tahmin edilen renkler, diğer modellerden alıştığımız uzay grisi, gümüş ve altın seçeneklerinden oluşuyor.

iphone-5se-4-inc-iphone-6c-kutu-acilisi-fiyat-3

Sızdırılanlara göre 3D Touch teknolojisini bu cihazda göremeyeceğiz. Apple, 5se’nin maliyetini düşük tutmak istiyor ve kısıntıya gidilecek özelliklerin başında 3D Touch geliyor.

iPhone 5se, 6s’ten daha ekonomik fiyata satılacak

Cupertinolu teknoloji markası, cihazı güncel iPhone’lardan daha ucuza satmayı planlıyor. Söylentiye göre 16 GB 5se 450 dolar fiyatla temin edilecek ve diğer versiyonun fiyatı 600 dolara kadar çıkacak. Bu fiyat karşılığında sunulanlar arasında, iOS 9.3 işletim sistemi, 12 megapiksel arka kamera, 1642 mAh batarya, 802.11ac kablosuz ağ ve 4.5G internet desteği gibi popüler özelliklerin bulunduğu söyleniyor. Cihazın satışa çıkacağı tarih ve Türkiye’deki fiyatı henüz belirtilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.