5G Teknolojisi ile PUBG Mobile Kaç Saniyede İndirilir?

5G Teknolojisi ile PUBG Mobile Kaç Saniyede İndirilir?

5G teknolojisi bizler için mobil bağlantı hızında yeni tepe noktası olacak. 2020 yılında yaygınlaşması beklenen bu teknolojinin hızını merak ediyorsanız haberimiz sizler için.

5G teknolojisi son dönemde gerçekleşen tüm teknoloji fuarlarında odak noktası haline gelmişti. İnanılmaz yüksek bağlantı hızlarını cep telefonlarımıza taşıyacak olan bu yeni teknoloji belki de geleceği şekillendirecek. Peki 5G teknolojisi gerçek hayatta ve şu anki gelişim seviyesiyle ne kadar hızlı? CNET’ten Daniel van Boom tarafından Avustralya’da yapılan testlerin sonuçları son derece dikkat çekici.

İlginizi çekebilir: Samsung Yeni Bir Katlanabilir Akıllı Telefon Tanıtmaya Hazırlanıyor

Sidney’in belli bölgelerinde 5G bağlantı hizmeti sunan Telstra adlı operatörle yapılan testlerde PUBG Mobile (2,04GB) indirme hızının sadece 54 saniye olduğu belirlendi. Buna ek olarak Netflix’te Wine Country adlı filmin tamamen yüklenme süresinin de 85 saniye civarında olduğu Daniel van Boom tarafından belirtildi. PUBG Mobile indirme testi 5G teknolojisinin ne kadar hızlı olduğunu gösterdi ama Netflix testi şimdilik Netflix altyapısının 5G ile pek iyi anlaşamadığını ortaya koyuyor. Daniel van Boom’un açıklamasına göre 4G-optus bağlantılı iPhone XS Max, aynı filmi Netflix’te 9 saniye daha hızlı şekilde yükledi.

van Boom tarafından paylaşılan bilgilere göre bu testler LG V50 ve Oppo Reno 5G ile yapıldı. Testlerde LG V50’nin 5G performansının daha yüksek olduğu belirtildi. Ne dersiniz, gelecekte tüm oyunları ve filmleri saniyeler içerisinde indirebilecek miyiz? Ya da biz bunları indirirken ne kadar fatura ödeyeceğiz? Yorumlarınızı bekliyoruz.