‘A cabinet file necessary for installation…’ hatasının çözümü

Windows 10 yükleyen bazı kullanıcıların başına bela olan “A cabinet file necessary for installation cannot be trusted” hatası nasıl çözülür? Çözüm bu videoda.

Windows 7 ya da 8.1’den Windows 10‘a yükseltme yapan kullanıcılardan bazıları çözülmesi zor problemlerle karşılaştılar. Bu problemler arasından bir tanesi vardı ki, DirectX dll’leri bilgisayarda çalışır durumda olmadığı için oyunlar açılmıyor; bu hatayı gidermek için DirectX Web Setup yüklenmeye çalışıldığında ise “A cabinet file necessary for installation cannot be trusted” ya da “Cryptographic Services” hatası alınıyordu. Eğer siz de bu ilginç sorunu yaşayanlardan biriyseniz üzülmeyin. Bahadır Arda tarafından paylaşılan çözüm videosunda, “directx_Jun2010_redist” adlı DirectX setup dosyası aracılığıyla bu sorundan nasıl kurtulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Videoyu sayfanın üst kısmından izleyebilirsiniz. Windows 10 ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, yorumlarınızı bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

7 YORUMLAR

  1. Çok teşekkürler! Diğer sitelerde bulunan, eski çözüm yolları çalışmıyordu. Bu çözüm yolu bende çalıştı.

    (MacBook Pro 2016 – BootCamp – Windows10 Education Version)

  2. Sırf Senin İçin Yorum Yazıyorum Sen Adamın Dibisin.2 Gündür Uğraşıyorum.Dertlerime Derman oldun Allah Razı Olsun Her işin rast gitsin inşallah..

Comments are closed.