Acer Chromebook 11’in teknik özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi

Acer Chromebook 11 ekonomik dizüstü bilgisayar, estetik ve hafifliği bir arada sunmayı vaat ediyor

Acer bugün, sürekli hareket halinde olan kullanıcıların günlük ihtiyaçlarına cevap veren yeni Chromebook modelini tanıttı. Alüminyum kapaklı Acer Chromebook 11, önceki nesilden daha estetik ve kullanışlı bir tasarım sunmayı vaat ediyor.

Acer Chromebook 11, dayanıklı Chromebook arayanlara

Chromebook 11’in nano baskılı alüminyum üst kapağı cihazın dayanıklılığını da artırıyor. 18,6 mm kalınlıktaki ve 1,1 kg ağırlıktaki dizüstü bilgisayarın 60 kg’lık bir kuvvete dayanabildiği ve 60 cm’den yere düşse bile kenarlarının hasar almadığı söyleniyor. Dolayısıyla bu bilgisayarın çocuklara karşı dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Acer Chromebook 11 parlama yapmayan Acer ComfyView teknolojisini içeren 1366×768 çözünürlükte 11.6 inç ekrana sahiptir. Bu ekrana eşlik eden HDR özellikli webcam, Google Hangouts’ta görüntülü sohbet yapmayı sağlar. 2016 model Chromebook’un stereo hoparlörle donatıldığını da belirtelim.

Acer Chromebook 11'in alüminyum ekran kapağı cihaza ekstra dayanıklılık sağlıyor.

Acer Chromebook 11, 4 çekirdekli Intel Celeron işlemciyle yüksek enerji tasarrufu sağlıyor

Intel® Celeron® dört çekirdekli işlemcilerle donatılan taşınabilir bilgisayar, 2GB /4GB RAM ve 16GB/32GB eMMC depolama alanı seçeneğiyle temin edilecek. Cihazın 9 saatlik pil ömrüne sahip olduğu söyleniyor. Bununla birlikte 9 saatlik kullanım süresinin hangi koşullar altında sağlandığı belirtilmiyor.

Wi-Fi 802.11ac teknolojisiyle yüksek hızlı kablosuz internet desteği

Acer Chromebook 11 çift bantlı 2×2 MIMO 802.11ac antenleriyle hızlı Wi-Fi bağlantısı sağlarken, Bluetooth 4.0 teknolojisiyle kablosuz kulaklık, fare ve klavye gibi aksesuarlarla iletişim kuruyor.

USB 3.0, USB 2.0 ve HDMI bağlantı noktalarıyla donatılan bilgisayar, dahili hafıza genişletmek için SD hafıza yuvası da sergiliyor.

Acer Chromebook 11 modellerinin fiyatı kaç lira?

Acer’ın yenilenen Chromebook serisindeki birçok model 16GB/32GB eMMC depolama ve 2GB/4GB RAM seçenekleriyle temin edilmektedir. Üretici, modellerin tam teknik özelliklerinin fiyatlarının ve temin edilebilirliklerinin bölgelere göre değişebileceğini belirtiyor. Cihazın KDV hariç 329 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu ilan edildi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.