Acer firması satılacak!

Bilgisayar pazarının en büyük beşinci markası olan Acer, daha büyük bir firma tarafından satın alınmaya açık durumda.

Bugüne kadar adını hep yeni ürünlerle duyduğumuz Tayvanlı firma Acer, bu kez biraz buruk bir haberle karşımızda. Dünyanın en büyük beşinci bilgisayar firması konumundaki marka, daha büyük bir firma tarafından satın alınmaya açık olduğunu duyurdu. Acer kurucusu Stan Shih tarafından yapılan açıklama, firmanın gelecek için kaygılı olduğunu fazlasıyla gösteriyor.

Shih, konu hakkında “ABD ve Avrupa yönetim ekipleri paradan dolayı endişeli, onların CEO’ları sadece para için çalışıyor. Ancak Tayvanlı ekip firmanın daha çok misyonu ve duygusal faktörleri ile ilgili endişeler taşıyor.” şeklinde konuştu.

acer-stan-shih

Acer’ın 2015’in ikinci çeyreğinde 4,56 milyon PC satacağı tahmin ediliyor ve bu satış rakamıyla dünya PC pazarının %6,7’sine denk geliyor. Firma,  Dell, HP ve Lenovo gibi devlerin izinde ilerliyor.

Acer’ı hangi firma satın alacak? 

Bu zor sorunun cevabını vermek şimdilik mümkün değil ama ASUS ve Apple, PC pazarında Acer’ın en yakın rakipleri konumunda. PC üreticileri arasında ASUS‘un bu konuda en büyük aday olduğu düşünülüyor ancak şimdilik ASUS’tan konu hakkında açıklama gelmedi. HP, Dell ya da Lenovo’nun Acer satın alımı ile ilgilenip ilgilenmediği henüz bilinmiyor. Bakalım dünya devi firmanın akıbeti ne olacak.