Yeni Apple TV kumandası hareket algılayacak

Apple tutkunlarını bambaşka bir TV keyfi bekliyor. Yeni Apple TV kumandası hareket algılama özelliğine sahip olacak.

Hayatın her noktasında yer edinme konusunda kararlı bir firma olan Apple, sadece bilgisayarları, akıllı telefonları, müzik çalarları ve tabletleriyle değil, TV cihazı Apple TV ile de çok iddialı. Geçmişten günümüze yüz binlerce teknoloji tutkununu bu ürünle tanıştırmayı başaran firma, önümüzdeki ay içerisinde yeni Apple TV modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

apple-tv-kumandasi

Bugüne kadar yukarıdaki fotoğrafta görülen küçük kumandayla karşımıza çıkan Apple TV, bu kez Nintendo Wii kumandası gibi çok fonksiyonel bir kumanda geliştiriyor. TechCrunch tarafından aktarılan bilgilere göre yenilenen kumandanın üzerinde dokunmatik bir yüzey ile mikrofon da bulunacak.

Basit oyunlara keyif, arayüze Siri geliyor!

Basit oyunları oynatabilen Apple TV, belki de bu kumandayla minik bir oyun konsoluna dönüşecek. Son dönemde yazılım geliştiricilerin göz bebeği haline gelen basit oyunlar, yediden yetmişe herkese bolca vakit geçirtmeyi başarıyor. Yeni Apple TV’nin fonksiyonel kumandasında mikrofon olması çok büyük ihtimalle Siri‘nin işaretçisi. Kumanda üzerinde dokunmatik yüzey bulunmasıysa Apple TV arayüzünde daha kolay hareket etmenin mümkün olacağı anlamına geliyor.

Eylül ayında resmi olarak tanıtılacağına kesin gözüyle bakılan yeni Apple TV, 2012’den bu yana ilk kez radikal değişikliklerle gelecek gibi görünüyor. Bakalım Apple bu kez nasıl bir ürünle karşımıza çıkacak.