Adidas Futurecraft 3D, ayakkabıda 3D baskı devrini başlatıyor

Adidas, Futurecraft 3D, koşu ayakkabılarında kişinin ayağının yastıklama ihtiyacına uyumlu 3D baskılı orta taban sunuyor.

Futurecraft Serisi“nin bir parçası olan 3D konsepti, yenilikçiliği üretimin tüm öğelerine taşımak amacıyla açık kaynak işbirliğini destekleyen ve tasarımın kalbine yerleştiren bir girişim olarak ortaya çıkıyor.

adidas 3D konseptinde, sporculara kişiye özel deneyim sunmak için malzeme ve üretim süreçleri benzersiz bir şekilde kullanıldı. Üretimdeki yenilik, koşu ayakkabısı kavramını bir sonraki seviyeye taşıyor. Sporcuların en üst seviyede performans göstermesine yardımcı olmak amacıyla her ayağa benzersiz ve kişiye özel destek sunan yastıklama sağlanıyor.

adidas-futurecraft-3d-800-1

Bir adidas mağazasına gelerek koşu bandında kısa bir koşu yaptığınızı ve anında size özel 3D baskılı koşu ayakkabınızı aldığınızı düşünün – adidas’ın 3D baskılı orta tabanının hedefi bu; sporcunun ayak izinin esnek, bütünüyle nefes alabilen birebir kopyasının oluşturulması. Çizgiler ve baskı noktaları eşleştirilerek sporcunun en iyi koşu deneyimini yaşaması sağlanıyor. Mevcut veri kaynakları ve teknolojiler, mağaza içindeki en uyumlu ayakkabıyı yaratma fırsatı sunuyor.

Futurecraft 3D’nin amaçlanan ürünün bir prototipi olduğunu belirten adidas AG Global Markalar sorumlusu, Yönetim Kurulu Üyesi Eric Liedtke şöyle söylüyor: “Üretim süreci ve malzeme birleşimini benzersiz bir şekilde kullandık. 3D baskılı orta tabanımız sadece mükemmel bir koşu ayakkabısı üretmemize olanak sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda benzersiz deneyimler yaşanmasına ve sporcunun tüm ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla performans verilerinin kullanılmasına imkân veriyor.”

Futurecraft 3D, adidas’ın üretimin tüm alanlarında yenilikçi olma taahhüdünü gösteren Futurecraft serisinin ilk ürünü.

adidas-futurecraft-3d-800-2

Adidas Kreatif Direktörü Paul Gaudio konuyla ilgili şunları söylüyor: “Futurecraft bizim çalışma alanımız. İşimizin sınırlarını aşmak için her gün kendimize meydan okuyoruz. Malzeme ve süreç yenilikçiliğine yön verip geleceğe taşıyoruz. El işçiliği ile prototip yaratmayı yeni üretim teknolojilerinin sınırsız potansiyeli ile birleştiriyoruz. Futurecraft bizim tasarım yaklaşımımızın temelini oluşturan “hızlı, doğal ve gerçek” unsurlarını bir araya getiriyor”

Futurecraft’ın yaratıcı işbirliği vizyonuna uygun olarak, Futurecraft 3D Avrupa’nın lider 3D baskı uzmanlarından Materialise şirketiyle beraber hayata geçiyor.

Futurecraft girişimi, gelecek altı ay içerisinde yeni çığır açan tasarımlarını tanıtarak adidas’ın dünyanın en iyi spor markası olma tutkusunu desteklemeye devam edecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.