Amazon, 50 dolarlık tablet üretebilir

Online satış devi Amazon, iddialara göre her teknoloji tutkununun satın alabileceği kadar uygun fiyatlı bir tablet hazırlıyor.

İnternet üzerinden satış dendiğinde akla gelen en büyük firmalardan biri olan Amazon, uzun süredir tablet pazarında önemli bir yere sahip. Uygun fiyatlı ve fiyatına oranla güçlü Fire serisi tabletleriyle geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran firma, son söylentilere göre daha da uygun fiyatlı bir tablet hazırlıyor. Piyasada 99,99$ fiyatla bulunan Fire HD 6 tabletin yarısı kadar ucuz bir cihaza odaklandığı iddia edilen Amazon, bu kez çıtayı 50$ seviyesine indirmeyi planlıyor olabilir.

Amazon-logo

Dahili uygulamalarla satış avantajı

Tabletlerinin içerisinde Amazon.com üzerinden alışveriş yapmayı kolaylaştıran dahili uygulamalara ve ek yer veren firma, belki de zararına üreteceği yeni tabletlerinin maliyetini ekstra satış rakamlarıyla karşılayacak olabilir.

Amazon firmasının bu ucuz tablet dışında 8 inç ve 10 inç ekranlı daha üst seviye yeni tabletler üreteceği de dedikodular arasında bulunuyor. E-ticaret konusunda dünyanın en geniş hacimli ortamlarından biri olan firma, anlaşılan o ki büyüme konusunda hız kesmeyecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.