AMD Radeon R9 GPU’lar Oculus uyumlu Alienware’lerde olacak

AMD, AMD Radeon R9 GPU’ları ve geçtiğimiz günlerde Lumiere Ödülü’nü kazanan LiquidVR teknolojisi ile Oculus’e hazır bilgisayarlara sanal gerçeklik sunacak.

AMD, Oculus ve Dell, Oculus uyumlu Alienware bilgisayarlara güç sağlamak üzere işbirliği yaptı. AMD Radeon R9 grafik kartları ile donatılacak bilgisayarlar, 999 dolardan başlayan fiyatlar ile pazara sunulacak. Tüketicilere muhteşem bir oyun ve sanal gerçeklik deneyimi sunmak için hazırlanan bilgisayarlar AMD’nin LiquidVR teknolojisi ve Graphics Core Next mimarisi kullanılarak tasarlandı.

alienware-oculus-ready

AMD geçen Mart ayında LiquidVR teknolojisi ile dünyadaki tüm geliştiricilere ve kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi sağlayacak bir girişim başlattığını duyurmuştu. Sanal gerçeklik deneyimi sırasında konforu sağlayan düşük gecikme süresine imkan veren AMD LiquidVR; sanal gerçeklik başlıklarına da tak-çıkar uyumluluğu sağlıyor. Geliştiricilere ve içerik yaratıcılarına sanal gerçeklik ortamlarında gerçek hayata yakın deneyim veren AMD LiquidVR teknolojisinin geliştirilmesinde AMD GPU yazılım ve donanım sistemlerinin çok önemli bir payı bulunuyor.

amd-liquidvr

LiquidVR teknolojisi geçtiğimiz günlerde açıklanan prestijli Lumiere Ödülleri’nde “İnovasyon ve Teknoloji” ödülüne layık görüldü. Sektörde öne çıkan teknoloji ve ürünlere verilen Lumiere Ödülleri, yaratıcı sanatlar ve bilimler konusunda dünyanın önde gelen şirket ve organizasyonlarını temsil eden İleri Görüntüleme Derneği (Advanced Systems Society) tarafından düzenleniyor.

Daha fazla bilgi için:

  • AMD Facebook sayfasını takip etmek için
  • AMD Twitter hesabını takip etmek için @AMD
  • AMD LiquidVR teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için
  • İleri Görüntüleme Derneği (Advanced Imaging Society) hakkında daha fazla bilgi için
  • Oculus’e hazır Dell sistemleri hakkında daha fazla bilgi için

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.